На Харківський напрямок переміщено резерви. ЗСУ контратакують – Генштаб

Головна Сторінка » На Харківський напрямок переміщено резерви. ЗСУ контратакують – Генштаб

На Харківському напрямку російські окупаційні війська проводили наступальні дії.

Станом на 14.00 годину понеділка ворог здійснив 11 атак, триває два бойових зіткнення. Про це повідомив Генеральний штаб Збройних сил України.

“Противник не припиняє спроб витіснити підрозділи Сил оборони із займаних позицій. Мав частковий успіх в районі населеного пункту Лук’янці. Просування ворога зупинено”, – сказав Генштаб.

Водночас Сили оборони здійснюють контратакувальні дії.

Росіяни завдали вісім авіаційних ударів у районах Уд, Вовчанська, Липців, Графського і Веселого Харківської області.

“Для посилення військ на Харківський напрямок переміщено завчасно створені резерви. Залежно від розвитку обстановки, нарощування угруповання триватиме. Війська забезпечені необхідною кількістю засобів ураження”, – повідомив Генштаб ЗСУ.

З початку доби втрати ворога на Харківському напрямку становлять 97 осіб, втрати озброєння і військової техніки – вісім одиниць.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Велика Британія оголосила про передачу Україні найбільшого пакету військової допомоги: що у списку

На Куп’янському напрямку наші воїни відбивають атаки росіян у районах Синьківки, Петропавлівки, Берестового Харківської області, Стельмахівки, Андріївки на Луганщині, де ворог намагався покращити тактичне положення. Відбулось 19 бойових зіткнень.

На Лиманському напрямку відбулося одне бойове зіткнення.

Сіверський: 12 бойових зіткнень.

На Краматорському – 27.

На Покровському напрямку відбулося 24 бойових зіткнення, Курахівському – п’ять.

Времівський: наші захисники відбили атаки ворога у районах Водяного, Урожайного і Старомайорського Донецької області, де росіяни намагалися витіснити наші підрозділи із займаних рубежів.

На Оріхівському напрямку було вісім бойових зіткнень у районі Старомайорськогоо, одне – триває у районі Роботиного Запорізької області.

На Придніпровському напрямку ворог не відмовляється від наміру витіснити наші підрозділи із плацдармів на лівобережжі Дніпра. Відбулось два бойових зіткнення в районі Кринок, одне триває.

У Чернігівській і Сумській областях противник зберігає військову присутність, проводить диверсійно-розвідувальну діяльність, здійснює обстріли населених пунктів з території РФ, нарощує щільність мінно-вибухових загороджень вздовж державного кордону України, повідомляють.

На Волинському і Поліському напрямках оперативна обстановка без суттєвих змін. Ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено.

Водночас, наші воїни продовжують активними діями завдавати окупаційним військам втрат у живій силі і техніці, виснажують ворога вздовж всієї лінії бойового зіткнення.

“Підтримуйте Збройні сили. Переможемо разом. Слава Україні”, – звертається Генштаб ЗСУ.

Вчора президент Володимир Зеленський повідомив, що на Харківщині тривають оборонні бої, жорстокі бої на значній частині нашої прикордонної смуги.

Є села, які фактично із “сірої зони” стали зоною ведення бойових дій, російські окупанти намагаються у частині з них закріпитись, частину використати для просування, сказав Зеленський.

Ворог атакує по Вовчанському напрямку, півночі, Липецькому напрямку. Сили оборони стримують противника, сказав начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.