На конях і в обладунках Києвом пройшла Хотинська хода

Головна Сторінка » На конях і в обладунках Києвом пройшла Хотинська хода

7 вересня у Києві відбувся історико-меморіальний захід “Хотинська хода”. Присвячений 400-й річниці перемоги Речі Посполитої та України у Хотинській війні над османським військом. Крім того у Музеї Магдебурзького права на Поштовій площі відкрили виставку раритетів Козацької доби з колекції Музею Шереметьєвих

Захід відбувся вперше. Його ініціювали громадські організації та Польський Інститут. Також у ньому взяли участь актори й музиканти.

Учасники процесії були одягнені в історичні костюми. Вони пройшли Андріївським узвозом і зібралися біля пам’ятника Петру Сагайдачному на Контрактовій площі. Саме гетьман Сагайдачний очолював козацьке військо у битві з османами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Від пострілів гармат закладало у вухах” – на фестивалі відтворили Хотинську битву

У битві під Хотином, нині райцентр Чернівецької області, козацьке військо під проводом Петра Сагайдачного (15701622) разом із польським перемогло майже 100-тисячну турецьку армію 3 жовтня 1621-го. Бій тривав 4 тижні. Осман ІІ втратив 30 тис. убитими. Битва закінчився поразкою армії султана. Він був змушений підписати Хотинську мирну угоду, яка завершила 2-річну польсько-турецьку війну та зупинила османське завоювання.

Після поразки польських військ під Цецорою (нині Румунія) 1620-го і татарського нападу на Поділля султан Осман II уклав план завоювання України, Польщі, а згодом і Центральної Європи. Поразка в Хотинській битві зруйнувала ці плани.