На кухню беруть світлий килим

Головна Сторінка » На кухню беруть світлий килим

 Залежно від призначення кімнати, купують ­різні килими вологостійкі, на прорезиненій основі, що добре перуться, з натуральних чи штучних матеріалів. Основний критерій вибору придверного килима гігієнічність. Має добре вбирати вологу та швидко сохнути, каже 45-річний Руслан Чорнополий, власник магазину килимів у Запоріжжі.

 Він потрібен для очищення підошов взуття від бруду. Тому краще, щоб був ребристий і мав наскрізні отвори. Через них пройде непотріб, який потім можна підмести віником. Не пошкодуєте, якщо візьмете гумовий килимок. Легко миється й довго служитиме. Ворсові брати не раджу, їх доведеться часто прати. Особливо в сезон дощів і снігів.

Гумовий придверний килимок очищують кожні п’ять-сім днів. Що більший, то складніше за ним доглядати.

 Килим для коридору зазвичай купують ворсовий на прорезиненій основі. Бо ворсинки видаляють бруд і вбирають зайву вологу, а гума не дає рознести пісок по хаті.

На вітальні радить не економити. Бо саме ця кімната обличчя всього дому. Найкращими вважають вироби з шовку чи вовни.

 Килим із високим ворсом ідеальний, якщо маєте дітей чи онуків, які часто граються на підлозі. Не захворіють, бо ці килими теплі.

Найдешевший виріб із вовни завбільшки 80 см на 1,6 м обійдеться в 2 тис. грн. Шовковий стартує від 10 тис. грн і може сягати сотні тисяч. Килим ручної роботи коштує до мільйона.

 Є доступніші варіанти з велюру, синтетики або змішаних матеріалів, говорить Чорнополий.

Килим у дитячій має бути теплий, безпечний і комфортний. Найкращі натуральні. Вони не шкодять здоров’ю.

 Маленький бавовняний килимок можна купити за 10001200 гривень. Полотно 3 на 4 метри коштує від 20 до 40 тисяч гривень.

Безпечність килима визначає за запахом. Якщо має токсичний аромат або пахне клеєм, від покупки радить відмовитися. Звернути увагу треба й на довжину ворсу.

 Якщо берете для хлопчика, який любить гратися машинками, довгий ворс заважатиме. Але чудово грітиме. Для приміщення з високою вологістю такі моделі не підходять, бо довго сохнуть, каже Чорнополий.

Не більше року прослужать і вироби з натуральної шерсті. Після намокання такий треба щоразу ретельно сушити. Якщо цим знехтувати кілька разів, килим почне тхнути, з’явиться грибок.

Для ванної кімнати радить придбати виріб із прогумованою зворотньою стороною. Такий не ковзатиметься по кахлях. Найпопулярніший акриловий.

 Він недорогий, коштує від 200 гривень. М’який, легкий і швидко сохне. Також його можна прати в машинці. Після цього не втрачає кольору й форми.

Бамбукові прості на вигляд, але екологічні. Мають антибактеріальні властивості. Гумові найдешевші. Коштують від 100 гривень.

 Обрати килим для ­кухні трохи складніше. Якщо ­підлога кахельна беріть на прорезиненій основі. Якщо хочете застелити всю кімнату, не раджу купувати темний. Це неправда, що на ньому менше видно крихти. Навпаки, краще взяти світлий.

Килим для спальні має бути м’який і комфортний. Популярні з натуральної вовни чи синтетичних матеріалів. Останні вибирають, якщо в сім’ї є алергіки або маленькі діти. Ці покриття зменшують рівень шуму та приємні на дотик.

Доріжка візуально витягує приміщення

 Форм килимів безліч від класичного прямокутника до багатокутника, трикутника, є навіть у вигляді плями чи пазлів, каже 41-річна Ольга Криниця, дизайнерка з Одеси. Перш ніж купувати, визначтесь, якого ефекту хочете досягти.

Довгий килим-доріжка витягує приміщення в довжину. Кругла підстилка зменшує просторий зал. Однотонна модель на всю площу візуально збільшує кімнату. Прямокутна або квадратна виділяє зону відпочинку біля дивана. Під журнальний столик краще придбати килимок, що повторює форму меблів.

 У маленькій кімнаті найкраще виглядатиме килим на всю підлогу. Якщо приміщення велике можна погратися з розмірами й формами.

Стосовно вибору кольору суворих правил немає. ­Можна підбирати килим під тон меблів. Або не прив’язуватися до них і зробити покриття яскравою плямою.