На межі можливого: рятувальник із Полтави готується встановити рекорд із бігу

Головна Сторінка » На межі можливого: рятувальник із Полтави готується встановити рекорд із бігу

15 вересня у Черкасах надзвичайник із Полтави Андрій Гречаний планує встановити рекорд та пробігти 21 км у повному рятувальному спорядженні, вагою від 20 до 25 кг.

Забіг він присвятить колезі з Дніпропетровської Держслужби з надзвичайних ситуацій Миколі Нечипоренку, який помер 22 червня через важкі поранення.

“Він виїхав на ліквідацію наслідків ворожого обстрілу (у Нікопольській громаді. – Gazeta.ua) і потрапив під повторний удар. За його життя боролися в Дніпрі, але на жаль, організм не витримав. Ми з Миколою товаришували, закінчили один і той самий виш”, – розповідає Андрій Гречаний.

Третій благодійний марафон у рамках Ліги забігів RUN 4 VICTORY організовують спортивна спільнота “Характер” та Благодійний фонд “МХП-Громаді”. Спонсорами забігу є міжнародна компанія МХП та Центральний Хаб МХП. Захід реалізовують за підтримки Черкаської ОВА, облради та міськради.

До спорядження, в якому бігтиме Андрій Гречаний, входить: взуття, захисний костюм, каска, апарат на стисненому повітрі, рукавиці, пояс, сокира.

“Усе, що ми використовуємо в повсякденній роботі. Зокрема, каску, буду брати ту, з якою їжджу на виклики. Не з музею”, – переконує рятувальник.

Андрій Гречаний не вперше присвячує забіги полеглим колегам. У квітні в Києві він біг у повній амуніції в пам’ять про трьох рятувальників із Харкова, які загинули розбираючи завали у місті – теж під час повторної атаки ворога.

“Я просто узяв своє спорядження і пробіг у ньому. Присвятив забіг хлопцям і дещо привернув увагу до нашої служби. Бо рятувальники щодня ризикують життям і без військової агресії. А з нею – ризики збільшилися у багато разів. На місці загиблих міг опинитися будь-хто із нас. Бо ми теж їздимо на виклики пов’язані з обстрілами і розуміємо, що можуть бути і повторні удари”, – каже Андрій Гречаний.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Ще одна можливість зробити свій внесок у Перемогу” – почалася реєстрація на третій благодійний марафон

До кожного забігу рятувальник ретельно готується. Намагається щодня пробігати мінімум 8-10 км, проводить силові тренування у спортзалі. Правда часу на заняття зараз залишається не багато через російські обстріли, зізнається рятувальник.

“Я у спорті з дитинства. Починав у 6 років із футболу, а згодом пішов у легку атлетику. Мене відбирали спершу на місцеві змагання, потім – на обласні. У черкаській академії пожежної безпеки – взяли у футбольну команду. А після закінчення вишу займався гірьовим спортом, пауерліфтингом. Показував результати на рівні кандидата в майстри спорту. Але через травму ці заняття довелося зупинити. Повернувся в легку атлетику”, – продовжує рятувальник.

Бігом варто займатися, бо він корисний для здоров’я

Заняття бігом починав із коротких дистанцій – на 800 – 1000 м. Поступово збільшував навантаження.

“Напівмарафони і марафони (21 і 42 км відповідно. – Gazeta.ua) вже долаю. Найшвидше напівмарафон пробігав за 1 годину 34 хвилини (без амуніції. – Gazeta.ua)”, – додає Андрій.

Для подібних фізичних навантажень потрібна серйозна підготовка. Без неї подолати великі дистанції важко.

“Для підготовки до бігу в спорядженні потрібні силові тренування, збільшені об’єми легкоатлетичних тренувань. Все поетапно. Це не той випадок, коли в один день захотів і ризикнув”, – зауважує рятувальник.

І додає: бігом варто займатися, бо він корисний для здоров’я.

“Є дві складові бігу: фізкультура і спорт. Якщо займатися спортом і працювати на виснаження, то можуть бути й травми. Але у плані фізкультури – біг дуже корисний. Він спалює калорії, знижує вагу, приводить м’язи у тонус. І загалом позитивно впливає на організм”, – підкреслює Андрій Гречаний.

Кожен учасник Ліги забігів “RUN 4 VICTORY” може самостійно обрати дистанцію – у 2, 5, 10 або 21 км. Для дітей підготували забіги на 200, 400 або 800 м. Умова участі – донат.

Усі зібрані кошти в Черкасах будуть спрямовані на підтримку місцевої 118-ї бригади ТРО.

Забіги “RUN 4 VICTORY” уже відбулися в Тернополі та Вінниці. Окрім Черкас, восени планують провести марафон у Ладижині на Вінниччині.