На пляжі знайшли відбитки людських ніг

Головна Сторінка » На пляжі знайшли відбитки людських ніг

Археологи виявили найдавніші відбитки людських ніг, які коли-небудь знаходили у Північній Африці та південному Середземномор’ї.

Відбитки, датовані 90 тис. років тому, знайшли на пляжі в Лараші у Марокко, передає Live Science.

“У перерві між припливами я сказав команді, що ми повинні вирушити на північ, щоб дослідити інший пляж. Ми здивувалися, виявивши перший відбиток. Спочатку не були впевнені, що це слід людини, але потім знайшли ще кілька таких самих”, – розповів керівник експедиції Монсеф Есседраті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знайшли старовинний ріг, в якому носили ліки

Вчені використали оптично стимульоване люмінесцентне датування. Цей метод дозволяє встановити час останнього впливу тепла чи сонячного світла на певні мінерали. Виявилося, що приблизно 90 тис. років тому цим пляжем ходила група Homo sapiens.

Усього виявили 85 слідів, що належать щонайменше п’ятьом особам льодовикового періоду різних вікових груп – від дітей до дорослих.

Ймовірно, сліди збереглися завдяки розташуванню пляжу та вітрово-хвильовим умовам.

Археологи знайшли в Єгипті давній храм Сонця. Руїни храму знайшли в Абу-Гурабі за 15 км від Каїра. Його збудували в XXV ст. до н. е. Фараон Ніусерра збудував храм на місці ще давнішого святилища. Він правив у 2458 – 2422 роках до н. е.