“На полі бою контролював усе” – що про загиблого депутата Ільницького говорили на прощанні

Головна Сторінка » “На полі бою контролював усе” – що про загиблого депутата Ільницького говорили на прощанні

У столиці попрощалися з депутатом Київради від “Європейської солідарності”, полковником Сергієм “Соколом” Ільницьким. До Михайлівського собору й на Майдан Незалежності прийшли рідні, друзі й побратими, щоб вшанувати памʼять воїна й провести його в останню путь.

Сергій Ільницький народився й навчався в Києві. Закінчив Київське вище інженерне радіотехнічне училище протиповітряної оборони та Національний університет оборони України. Ще в шкільні роки “Сокол” мріяв стати військовим, розповів Gazeta.ua окднокласник полковника Андрій Андрієвський.

“Нас готували до військового училища всіх, тому що у двох класах вчилися діти військових. Ми продовжили шлях батьків. Я якраз займався випробуванями винаходів, як мені подзвонив депутат знайомив і сказав: “Ільника (так називали однокласники Сергія Ільницького- Gazeta.ua) нема…”. Така сумна звістка, справжнє горе”, – розповів Андрієвський.

У школі Сергій активно займався спортом і брав участь у різних змаганнях. Однокласники називали його своїм лідером, бо завжди вмів повести за собою.

“У 10 класі він був капітаном нашої спортивної збірної. Зайняли тоді перше місце в оболонському районі. Він був найкращим: підтягування, віджимання, біг. Тренер казав: “Ільницький вас вивів вперед”. Ми його підкидали на своїх руках. Із оксаною, дружиною, зі шкільних років разом. Вона його у всьому підтримувала”, – згадав Андрієвський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Порошенки розповіли, яким був полковник Сергій “Сокіл” Ільницький, який загинув під Бахмутом

Із Сергієм чоловік тісно спілкувався в академії. Під час навчання “Сокіл” не покидав спорт і завжди слідкував за фізичною формою. Проявляв себе як здібний учень, був справжнім винахідником, каже однокласник.

“Любив силові види спорту. Це – силач, досконала, мудра, вільна, потужна людина. Займалися з ним науковою діяльністю. Завжди приходив і казав: “Ну що, придумаємо велосипед?”. Останні рази коли дзвонив, то тільки чув від нього: “Я у спортзалі”. Настільки спокійний був, що в школі не видно й не чути було. Але якщо за щось брався – завжди блискучий результат”, – додав Андрій.

Сергій Ільницький був асом у військовій справі. Попри високе звання, полковник не відсиджувався у штабі, розказав його побратим з позивним “Смерека”.

“Він нас багато чого навчив, був прикладом. Сумлінно виконував свою роботу, умів правильно поставити завдання. З ним ми служили з 2018 року, то він уже для мене рідна людина. Йшов на всі небезпечні завдання. Я впевнений, що ми завершимо його справу”, – сказав боєць.

Як мав вільну хвилину – завжди був у спорті

“Сокіл” дбав про своїх побратимів і оберігав підлеглих. Цінував людське життя й проявляв мужність на фронті.

“Я не зустрічав ще таку людину на фронті, яка б і кмандувала і прикладом була, і в будь-яких складних ситуаціях брала штурвал у свої руки. Безпосередньо на полі бою контролював усе. Як мав вільну хвилину – завжди був у спорті. Став для нас взірцем, як можна прийти з фронту й знайти себе в цивільному житті, щоб продовжувати розвивати державу”, – згадав “Смерека”.

Сергія Ільницького поховали на Алеї героїв на Лісовому кладовищі столиці.

Перший заступник командувача Української добровольчої армії Дмитра Яроша, командир загону “Південь” УДА у складі 28-ої ОМБр, полковник Сергій Ільницький (позивний Сокіл) став депутатом Київради від партії “Європейська Солідарність” у квітні 2023 року.

Сергій Ільницький від самого початку бойових дій був на фронті. Ветеран Збройних сил України, учасник АТО, полковник у відставці, він пішов добровольцем служити на фронт за прикладом свого сина-госпітальєра. Як кадровий військовий став начальником штабу УДА. Кавалер ордена “За заслуги”.

Загинув Сергій Ільницький 22 серпня під Курдюмівкою на Донеччині.