fbpx

На території РФ перебуває 800 важкопоранених українців – Лубінець

Головна Сторінка » На території РФ перебуває 800 важкопоранених українців – Лубінець

На території Російської Федерації перебуває 800 важкопоранених військовослужбовців Збройних сил України. За даними російської сторони, на території України перебуває 200 важкопоранених військовополонених російської армії.

Український та російська омбудсмени Дмитро Лубінець і Тетяна Москалькова в Анкарі обговорювали не “великий обмін” полонених, а репатріацію важкопоранених військовослужбовців, а також повернення цивільних українців, зокрема дітей, розповів уповноважений Верховної Ради України Дмитро Лубінець в інтерв’ю “Радіо Свобода”

“Насправді, за результатами нашої зустрічі не було оприлюднено інформації, що готується великий обмін. Єдиний аспект, який ми з нею обговорювали в розрізі військовополонених це питання можливого повернення важкопоранених військовослужбовців, військовополонених з обох боків”, сказав Лубінець.

Репатріація це не обмін. Це повернення саме поранених, важкопоранених військовополонених без жодних умов, без прив’язки до кількості, сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Великий обмін: омбудсмени України й РФ провели нові переговори

Лубінець пояснив, що обговорював із Москальковою, в першу чергу, вирішення гуманітарних проблем цивільних: це питання дітей, це питання документів, це питання цивільних заручників, яких росіяни масово затримують на окупованих територіях.

За словами українського омбудсмена, не відоме місце перебування більше 20 тисяч цивільних осіб, яких затримала РФ.

“Перший список громадян України, які перебувають у полоні фактично, я передав Москальковій близько 2 000 громадян України. Цей список складають літні люди, старші 70-ти і 65 плюс, так би мовити, які, за нашими даними, важко хворіють: або лежачі, або відсутність кінцівок, або дуже важкий медичний стан. Отже, цей перший список я передав Москальковій. Це лише цивільні особи”, сказав омбудсмен.

Лубінець також сказав, що за даними онлайн-платформи “Діти війни”, 14 350 дітей вивезено до Росії. Він закликав звертатися до уповноваженого Верховної Ради, якщо відомо про факти депортації дітей до РФ.

Також він повідомив, що передали до РФ списки з 300 військовополоненими ЗСУ. Юридично в Україні вони вважаються зниклими безвісти. Росіяни відповіли, що 23 з них досі живі і перебувають у полоні.

Україна передала Росії список із 748 іменами хворих і важкопоранених полонених оборонців країни. Раніше він закликав близьких і родичів полонених подавати до Національного інформаційного бюро та Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими достовірну інформацію про поранення або каліцтва воїнів, щоб потім зафіксувати це в реєстрах.

Результати перевіряння цього списку будуть предметом подальших перемовин з РФ.

Generated by Feedzy