На тлі колапсу енергосистеми керівництво “Укренерго” отримує мільйони – експерт

Головна Сторінка » На тлі колапсу енергосистеми керівництво “Укренерго” отримує мільйони – експерт

Незважаючи на наявність суттєвих недоліків у роботі НЕК “Укренерго”, щомісячний розмір виплат правлінню державної компанії сягнув 8,5 млн грн.

Про це повідомив експерт з енергетичних питань Юрій Корольчук.

“Премії ексголови “Нафтогазу” Коболєва не дають спокійно спати голові правління “Укренерго” Кудрицькому. Звичайно, до рекордних 40 мільйонів доларів премій “Нафтогазу” топ-менеджерам “Укренерго” ще далеко. Але, як казав класик: “батя, я стараюсь”, – написав він, зазначивши, що за чотири місяці 2024 року винагорода правління “Укренерго” становила 16,5 млн грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відключення світла впливають на виробництво зброї – ЗМІ

Він нагадав, що, крім Володимира Кудрицького, великі зарплати в “Укренерго” отримують й інші члени правління: Олексій Брехт, Сергій Галаган і Олег Скрипник – загалом на чотирьох вони отримали 8,5 млн грн у квітні поточного року, згідно з даними звіту компанії.

Експерт наголошує, що “енергетична криза лише набирає свого ходу, а правління “Укренерго” без жодного докору сумління продовжують отримувати величезні виплати”, хоча звичайні енергетики у державній компанії отримують в середньому 15-25 тис грн.

При цьому, за його словами, “Укренерго” не спромоглась у 2023 році отримати від міжнародних партнерів необхідні для ремонту зруйнованих підстанцій гроші.

“І це все відбувається на тлі колапсу енергосистеми, відключень електроенергії, очікування обмежень влітку та страху зими 2024-2025 років”, – додав експерт.

“Також не всі ще забули, як Держаудитслужба виявила в “Укренерго” зловживань на суму 68 мільярдів гривень. Список порушень довгий. Але безумовно найцікавіший пункт постачання без отримання оплати електроенергії компанією “Юнайтед Енерджі” на 1,4 мільярди гривень”, – зазначив експерт.

Він нагадав, що, попри виділення значних коштів на захист об’єктів критичної інфраструктури, відповідальні за це чиновники не впоралися з завданням.

“Справа про виділення 65 мільярдів гривень на супер-технологічний “триступеневий захист” енергетичних об’єктів, які виявились простими мішками з піском та камінням і бетонними блоками? До споруджень монолітних бетонних систем захисту якось не дійшли руки у Найєма і Кубракова. Кубракова звільнили. А Кудрицький в “Укренерго” на місці”, – резюмував експерт.

Кабінет міністрів збирається підвищити ціни на електроенергію для населення. Це може відбутися від 1 червня, сказав перший заступник голови комітету Верховної Ради з енергетики Олексій Кучеренко.

Обговорюється ціна в діапазоні 3,5-4 грн за кіловат.