fbpx

На затонулому кораблі знайшли незвичайний вантаж

Головна Сторінка » На затонулому кораблі знайшли незвичайний вантаж

Археологи дослідили місце відомої аварії корабля “Грібсхунден” біля берегів Швеції.

На борту виявили понад 3 тис. зразків рослин. Серед них є такі спеції, як шафран, імбир, гвоздика, перець горошком і мигдаль. Про це пише IFLScience.

Аварія сталася у XV столітті. Уламки знайшли у 1970-х роках.

“Дослідження дає безпрецедентне розуміння роботи середньовічного скандинавського королівського двору”, сказали дослідники.

Корабель був повністю укомплектований артилерією, батальйоном професійних солдатів, стрілецькою зброєю, включаючи арбалети та пороховою зброєю, а також витворами мистецтва та лівреями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дослідили давній корабель, на якому жив король

На кораблі було багато спецій. У ті часи лише дуже багаті люди могли мати до них доступ.

“Ці екзотичні спеції служили не лише для того, щоб зробити їжу короля смачнішою під час його подорожі з Копенгагена до Кальмару, а й як вирішальний аспект презентації короля Ганса та інших монархів своїм підданим. Якби корабель благополучно прибув до Кальмару, з його палуби Ганс використав би всілякі елітні сигнали, щоб справити враження на Шведську раду. Споживання екзотичної їжі, безумовно, було символом престижу та соціальної переваги. Це також демонструвало, що король Ганс та середньовічна Данія були культурно інтегровані з рештою Європи та миру за межами континентальних кордонів”, пишуть дослідники.

Через аварію Ганс не встиг вчасно прибути на саміт і заручитися підтримкою шведських правителів. Тому він розв’язав війну. Після короткої та ефективної військової кампанії. Ганс 1497 року отримав шведську корону та об’єднав Данію, Норвегію і Швецію у рамках Кальмарської унії.

Знайшли британський бомбардувальник-штурмовик Martin 187 Baltimore, який впав у Середземне море 80 років тому.

Літак виявили під час обстеження узбережжя острова Ліноза, який належить Італії.

Фахівці кажуть, що літак або обстріляли, або у нього відмовив двигун. Бомбардувальник впав приблизно за 500 м від Лінози.

Generated by Feedzy