НАБУ провело обшук у Шурми в Німеччині – джерела

Головна Сторінка » НАБУ провело обшук у Шурми в Німеччині – джерела

У середині липня детективи Національного антикорупційного бюро України, за участі німецьких правоохоронців, провели обшук у будинку ексзаступника керівника Офіса президента Ростислава Шурми в передмісті Мюнхена.

Шурма, який у минулому відповідав за економічну політику в ОП, особисто повідомив представника Офіса президента про обшук 15 липня, зазначивши, що в нього вилучили телефон. Про це повідомляє Українська правда з посиланням на власні джерела.

Журналісти УП зазначають, що обшук відбувся невдовзі після корупційного скандалу навколо міністра Олексія Чернишова. За інформацією джерел, саме ця ситуація стала однією з причин, що спонукала президента Зеленського публічно розкритикувати НАБУ і САП та підтримати закон, який обмежує їхню незалежність.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На конференції з відновлення України не було ключових українських посадовців

Видання також звертає увагу на те, що участь німецьких силовиків у справі викликає занепокоєння в української влади, адже подібні слідчі дії у ФРН дозволяються лише за наявності вагомих юридичних підстав. На цьому тлі справа набуває міжнародного масштабу, а вплив на хід розслідування з боку українських органів влади значно ускладнюється.

За даними джерел УП, обидва брати Шурми – Ростислав та Олег – нині проживають за кордоном. Ростислав виїхав до Німеччини як багатодітний батько, аналогічні підстави для перетину кордону мав і його брат. Олег Шурма фігурував у журналістському розслідуванні Bihus.Info щодо виплат за електроенергію з сонячних станцій, що перебувають на окупованій території.

Цікаво, що за кілька днів до обшуку- 10-11 липня Ростислав Шурма відвідував українську конференцію з відновлення в Римі.

Рада обмежила незалежність НАБУ та САП. Парламент проголосував в цілому законопроєкт N 12414. Це фактично ліквідувало усю незалежність НАБУ та САП.
Рішення Зеленського підтримати боротьбу з незалежними антикорупційними органами спровокувало масові протести в різних містах України, а міжнародна спільнота пригрозила зупинкою фінансової допомоги.