Надсилайте більше Україні. Генсек НАТО звернувся до країн НАТО

Головна Сторінка » Надсилайте більше Україні. Генсек НАТО звернувся до країн НАТО

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що держави-члени Північного Альянсу повинні віддавати пріоритет більшій військовій допомозі України перед виконанням цілі з витрат на власну оборону.

Про це генсек сказав на пресконференції у Брюсселі після зустрічі з прем’єр-міністрами Нідерландів, Данії і Чехії, повідомила “Європейська правда”.

Столтенберг відзначив рішення Данії і Нідерландів виділити додаткову військову допомогу Україні, про яке ці країни нещодавно оголосили, а також чеську ініціативу з пошуку артилерійських снарядів.

“Але Україна потребує більшого. Тому, якщо перед союзниками постає вибір між виконанням цілей НАТО з витрат на оборону та наданням Україні більше допомоги, мій сигнал чіткий: надсилайте більше Україні”, – заявив генсек НАТО.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Ці невинні люди не загинули б, якби Україна мала достатньо ППО” – Кулеба звернувся до Заходу

У лютому Єнс Столтенберг повідомляв, що європейські країни-члени НАТО у 2024 році інвестують в оборону $380 млрд, що становитиме 2% їхнього сукупного ВВП.

Вчора президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна зробить на скликання засідання Ради Україна – НАТО щодо захисту неба.

Уряд Нідерландів додатково виділив 4,4 млрд на військову і гуманітарну допомогу Україні.