fbpx

“Нафтогаз” допустили до сертифікації “Північного потоку-2”

Головна Сторінка » “Нафтогаз” допустили до сертифікації “Північного потоку-2”

НАК “Нафтогаз України” буде брати участь у сертифікації оператора російського газопроводу “Північний потік-2”.

Україну допустив німецький регулятор BNetzA, повідомив голова правління компанії Юрій Вітренко у Facebook.

“Ми готові надати свої аргументи, чому Nord Stream AG не може бути сертифікований без його повної відповідності європейському енергетичному законодавству”, – написав він.

Німецький регулятор має визначити, чи введуть газопровід в експлуатацію і за яких умов.

“Європейське енергетичне законодавство вимагає, щоб оператор “Північного потоку-2” був повністю відокремленим і незалежним від “Газпрому”. І щоб треті сторони отримали доступ до цього газопроводу не лише на останніх кілометрах, а по всьому трубопроводу від початкової точки в Росії до кінцевої в Німеччині”, – додав Вітренко.

Він закликав німецький регулятор взяти до уваги вплив “Північного потоку-2” на конкуренцію на ринку газу і в інших країнах. Принцип конкурентності має застосовуватися й до решти трубопроводів, якими російський газ транспортується до Європи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Це – пастка”. Україну застерегли від “дешевого” газу з Росії

“Європейські компанії повинні отримувати газ на східному кордоні України і самостійно вирішувати, як його транспортувати і зберігати”, – пояснив він.

Рішення щодо сертифікації оператора мають ухвалити до 8 січня 2022 року.

Раніше голова “Нафтогазу” Юрій Вітренко заявив, що ціни на газ на внутрішньому ринку України знизяться, якщо Україна перестане імпортувати блакитне паливо і стане його експортером. Для цього необхідно зробити Україну справжнім газовим хабом.

“Для цього необхідно зробити так, щоб або в Україні було більше газу, ніж ми споживаємо газ власного видобутку, або газ через Україну заходив, а потім йшов до Європи”, – додав Вітренко.