Велика Британія оголосила про нові санкції, спрямовані на майже 100 російських танкерів, що входять до складу так званого тіньового флоту.
Цей крок має на меті посилити економічний тиск на Москву у відповідь на її агресію проти України. Про це повідомляє Reuters.
За інформацією британського уряду, починаючи з 2023 року, ці судна транспортували нафту на суму понад $24 млрд. Деякі з них також підозрюють у причетності до пошкодження критичної підводної інфраструктури в Європі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Велика Британія готується до війни з РФ: ЗМІ злили план евакуації королівської сім’ї
Нові обмеження, які прем’єр-міністр Кір Стармер представить на саміті в Осло, стануть найбільшим пакетом санкцій проти тіньового флоту, що коли-небудь запроваджувався Британією. Хоча точні деталі наразі не розголошуються, раніше схожі заходи включали заборону входу таких суден до британських портів і обмеження на навігацію в територіальних водах.
“Ми прагнемо позбавити російську воєнну машину прибутків від нафти, припинити діяльність “тіньового флоту” Путіна та захистити нашу підводну інфраструктуру, від якої залежить щоденне життя громадян”, – заявив Стармер.
Занепокоєння через можливі акти саботажу в Балтійському морі – пошкодження кабелів, трубопроводів і ліній електропередач – змушують країни Північної Європи та Балтії вимагати рішучіших дій. Відповідні обмеження також передбачає 17-й пакет санкцій ЄС, у якому Єврокомісія пропонує включити до списку понад 100 суден і низку осіб, пов’язаних із російською морською логістикою.
Альянс JEF, створений у 2014 році під проводом Великої Британії, об’єднує 10 північноєвропейських країн, серед яких Швеція, Фінляндія, Данія та Нідерланди, і виконує підтримуючу роль у безпеці регіону разом з НАТО.
Велика Британія завершила експлуатацію самохідних артилерійських установок AS-90 у власних збройних силах і передала всі наявні машини Україні.
Останні вогневі навчання з використанням AS-90 у складі британської армії відбулися в травні 2024 року. Спочатку виведення цих САУ з експлуатації планувалося відтермінувати до 2030-х років, аби уникнути розриву у бойових спроможностях. Однак на тлі змін у стратегічній оборонній політиці країни цей процес значно пришвидшили.