“Найкращий подарунок” – у трендовому пакованні: нова розробка Київського КПК для інтернет-книгарень

Головна Сторінка » “Найкращий подарунок” – у трендовому пакованні: нова розробка Київського КПК для інтернет-книгарень

“Ніщо не зрівняється з запахом нового фоліанту”: навіть в умовах тотальної цифровізації багато споживачів віддають перевагу “реальним” бестселерам паралельно з електронними чи аудіокопіями, а подарункові видання користуються сталим попитом. Водночас книготоргівля зміщується в онлайн-сегмент. І це виводить на перший план процес доставки продукції та створення для неї надійної, зручної й стильної упаковки, підкреслюють у Київському КПК.

Як виникла ідея розробки спецпаковання для книжок

На тлі відродження читацького інтересу й здорового lifestyle з помірним використанням гаджетів, Україна переживає новий “бум” паперового книгодрукування.

При цьому зростає частка продаж в онлайн-сегменті в інтернет-книгарнях, на маркетплейсах і сайтах видавництв, більшість яких працюють із фулфілментом (комплекс послуг із супроводу товару від моменту замовлення до доставки. – Gazeta.ua). Отже, зберігання й відправка книг стає ключовою ланкою сервісу, за рівень якого відповідає підрядник-логіст.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тканину віком 6 тис. років уперше в Україні представили в музеї на Черкащині

Метою створення нового типу упаковки було привнести в цей бізнес європейські тренди якості, комфорту та екологічності, розповідають у Київському КПК. Це українсько-австрійське підприємство (материнська компанія – Pulp Mill Holding) першим у нашій країні почало розробляти пакувальні рішення формату E-commerce. Запечатування боксів відбувається за допомогою клею постійної липкості PSA, а для відкриття пакунку використовується відривна смужка Tear Tape.

Як проблеми книжкового рітейлу вирішує новація ККПК

Дана конструкція підходить для різних габаритів товару (комбінат пропонує декілька типів боксів універсальної висоти), дозволяє варіювати кількість книг у відправленні та пришвидшує процеси запакування-розпаковки. Це допомагає продавцям скоротити операційні витрати й час обробки замовлень, збільшуючи прибутки.

Водночас новий формат упаковки унеможливлює ушкодження твердої обкладинки книги під час поштового перевезення. До появи на ринку нової розробки Київського КПК процес створення захисного шару для продукції потребував значних витрат як робочого часу, так і допоміжних матеріалів. Тож багато рітейлерів для “економії” обмежувались повітряно-бульбашковою плівкою, скотчем й поліетиленовими пакетами – в цивілізованому світі подібне паковання вже давно вважається не екологічним та ненадійним.

Крім того, сучасна й елегантна упаковка створює у кінцевого споживача вау-ефект та сприятливий емоційний фон для занурення в книжкову пригоду. Відчувши свою цінність як клієнта, читач, з високою долею ймовірності, повернеться на сайт книгопродавця для повторних замовлень.

Чи встиг вітчизняний ринок оцінити потенціал новинки

Унікальна пропозиція ККПК була презентована на KyivBookFest-2023 у столиці й отримала схвальну реакцію Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів. Саме видавництва-члени УАВК одними з перших почали апробувати пакувальну новацію. Станом на сьогодні вже близько десятка вітчизняних книговидавців та маркетплейсів проявили цікавість до нового формату упаковки від ККПК.

З логістичних компаній наразі даний продукт використовує “Нова пошта”, яка давно і плідно співпрацює з комбінатом та активно пропагує європейські еко-цінності. Щомісяця поштовий оператор замовляє близько 10 тисяч одиниць боксів для книг.

Наразі ринок книговидавництва України все ще перебуває на початковому етапі розвитку, однак для бізнесу його становлення відкриває велике “вікно можливостей”, серед яких, безсумнівно, й перехід до нових стандартів паковання.

Літературний фестиваль Книжковий Арсенал пройде у Києві з 30 травня по 2 червня 2024 року. Це двадцятий такий захід. Він складатиметься з програмної частини та книжкового ярмарку, повідомили у “Мистецькому Арсеналі”.

Цьогоріч у фокусі Книжкового Арсеналу будуть книги про війну, видані після 2014 року, видання створені ветеранами та учасниками бойових дій, членами їхніх родин. Їх окремо представляють у просторі “Вітрина новинок”.