fbpx

Найпотужніша атака, яка може бути пов’язана з Москвою – що відомо про злам українських сайтів

Головна Сторінка » Найпотужніша атака, яка може бути пов’язана з Москвою – що відомо про злам українських сайтів

Хакерська атака на урядові сайти державних органів стала найпотужнішою за останні чотири роки в Україні.

Від дій хакерів постраждало близько 70 сайтів, сказав заступник голови Держспецзв’язку Віктор Жора під час брифінгу, передає ТСН.

“На жаль, можемо констатувати, що за останні чотири роки – це найпотужніша атака. Принаймні, враховуючи її охоплення. Було атаковано близько 70 центральних і регіональних сайтів, тобто, сайтів центральних органів виконавчої влади і регіональні сайти”, – зазначив він.

Сьогодні планують зібрати доказову базу і почати аналіз походження атаки. До розслідування доєдналися міжнародні партнери.

Постраждалі сайти відновлюють роботу.

Перші результати дослідження Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки свідчать, що атаку здійснила Російська Федерація.

“Припускаємо, що нинішня атака пов’язана з нещодавньою поразкою Росії на переговорах щодо майбутньої співпраці України з НАТО. Днями Москва уже відновила військові навчання біля кордонів України. А хакерські дії на українські держоргани також можуть бути частиною цієї психологічної атаки на українців”, – повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики України.

Хронологія поширення новини про атаку теж вказує на втручання РФ. Інформація спочатку з’явилась в соцмережах, далі її публікували “зливні бачки”. Пізніше новину активно поширили російські видання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Усім було байдуже” – експерт із кібербезпеки прокоментував атаку на урядові сайти

У міністерстві вважають, що за допомогою хакерів Москва намагається посварити Україну та Польщу.

“Метою кібератаки є психологічний тиск і залякування про це свідчать хоча б заголовки публікацій “Бойтесь..”, “Ждите худшего…”. Але українці уже давно показали, що не з лякливих. Тому не варто панікувати, а зберігати спокій”, – йдеться у повідомленні.

Сайт Міністерства освіти й науки України у ніч проти 14 січня атакували першим. На порталі розмістили погрозливі повідомлення українською, російською та польською мовами.

На вході на сторінку на чорному тлі з’явилися перекреслені знаки з гербом, прапором і мапою України, а також картинка свині.

Крім того, злочинці оприлюднили текст із твердженням, що всі особисті дані українців нібито завантажені до загальної мережі.