Найєм пояснив, чому не вдалося захистити Трипільську ТЕС

Головна Сторінка » Найєм пояснив, чому не вдалося захистити Трипільську ТЕС

Трипільська ТЕС була дуже великим об’єктом, яку неможливо було повністю захистити лише інженерними спорудами.

Потрібно було застосувати ще відповідні засоби ППО. Таку думку висловив голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафа Найєм у колонці НВ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показали фото уламків новітньої ракети, якою РФ вдарила по Трипільській ТЕС

Так, Держагентство захищає лише частину енергетичних об’єктів розподільчої мережі, але далеко не всі. Фахівці працюють над захистом 22 розподільчих підстанцій Укренерго другим та третім рівнем захисту – від дронів та ракет.

Що стосується третього рівня захисту, будівництво цих споруд – недофінансоване.

“Що стосується об’єктів Центренерго, Агентство відновлення не було долучене до їх захисту, у тому числі Трипільської ТЕС. При цьому слід зауважити, що Трипільська ТЕС – це дуже великий об’єкт, захистити його повністю лише захисними інженерними спорудами без застосування відповідними засобами ППО, думаю, неможливо”, – пояснив він.

У ніч на 11 квітня російські окупанти завдали чергового комбінованого удару ракетами різних типів та ударними БпЛА по Україні. Загалом ворог застосував 82 засоби повітряного нападу.

Унаслідок масованої ракетної атаки РФ було повністю зруйновано Трипільську ТЕС у Київській області. Вона була найбільшим постачальником електроенергії у Київську, Черкаську та Житомирську області та в столицю України.