fbpx

Наклали санкції на пов’язаних з “Вагнером”

Головна Сторінка » Наклали санкції на пов’язаних з “Вагнером”

Рада ЄС запровадила додаткові санкції проти фізичних осіб та компаній, пов’язаних з групою “Вагнера”.

Найманці зараз окрім України діють у Лівії, ЦАР, Малі й Судані, повідомили у Єврораді.

“Діяльність групи Вагнера становить загрозу для людей в країнах, де вони діють, та для Євросоюзу. Вони ставлять під загрозу міжнародний мир і безпеку, оскільки діють за рамками будь-якого правового поля”, заявив високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський відреагував на введення нового пакету санкцій проти РФ

Санкції наклали на вісім фізичних осіб та сім юридичних у рамках спеціального санкційного механізму ЄС за порушення прав людини. На одну особу за санкційним режимом щодо Малі, на двох у зв’язку з діями, спрямованими проти України.

“Зазначені особи включають двох командувачів сил групи “Вагнера”, які брали активну участь у захопленні міста Соледар у січні 2023 року; керівника групи “Вагнера” у Малі, де найманці “Вагнера” брали участь у насильницьких діях і численних порушеннях прав людини, включно з позасудовими стратами, та низки важливих членів групи у ЦАР”, йдеться у повідомленні.

Санкції передбачають замороження активів, заборону в’їзду і транзиту через країни ЄС та заборону для громадян і компаній у ЄС надавати їм кошти.

25 лютого Євросоюз затвердив десятий пакет санкцій проти Росії.

Обмеження застосовано до 121 фізичної та юридичної особи.

Введено значні нові обмеження на імпорт та експорт, заборону російських пропагандистських засобів масової інформації.

До санкційних списків потрапили, зокрема, ті, хто відповідальний за депортацію та примусове усиновлення щонайменше 6 тис. українських дітей.

Generated by Feedzy