fbpx

Нардепу Юрченку змінили обов’язки у справі про хабарництво

Головна Сторінка » Нардепу Юрченку змінили обов’язки у справі про хабарництво

Народному депутату Олександру Юрченку змінили обов’язки в справі про хабар в обмін на зміни до законодавства.

Нардепа зобов’язали утриматися від спілкування зі свідками щодо обставин кримінального провадження та експертами. Про це повідомляє Центр протидії корупції.

“При цьому раніше застосовані обов’язки (прибувати за викликом слідчого, прокурора чи суду, здати закордонний паспорт, утриматися від спілкування з іншим обвинуваченим) більше не діють, бо їх термін закінчився ще 21 грудня. Прокурор заздалегідь подавав клопотання про продовження цих обов’язків, але через об’єктивні причини (лікарняний головуючої судді Гавриленко) розглянути його банально не встигли”, – сказано в повідомленні.

Крім того, на засіданні дослідили переписки помічника Юрченка, Івана Фіщенка із залегендованим агентом НАБУ Демченком.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Юзік і решта “кварталівців” у Раді не сказали ані слова за рік

“Вони домовлялися про виїзд в Боярку дивитися земельну ділянку, де нібито мали будувати сміттєпереробний завод. На цю зустріч мав приїхати навіть мер міста.

Також у переписках Фіщенко давав оцінку щодо Юрченка: “Он чеславнейший невежда. Просто все хотять деньги”. У цих же переписках обговорювалася сума хабаря ( “10+3”) за правки до законопроєкту. Фішенко у переписках підтвердив, що Юрченко погоджується з такою сумою (“он согласен”) і пізніше надіслав пересланий скріншот з особистого кабінету нардепа Юрченка на сайті ВРУ, на якому було підтвердження зареєстрованих змін до законопроєкту”, – зазначається в повідомленні.

Наступне засідання у справі призначили на 13:00 11 січня.

За версією слідства, нардеп Олександр Юрченко у завуальованій формі попросив надати йому через посередника, помічника Івана Фіщенка, неправомірну вигоду в сумі $13 тис. за внесення пропозицій до проєкту Закону України “Про управління відходами” та надалі $200 тис. для підкуповування нардепів членів відповідного комітету за голосування за подані пропозиції.