“Наслідки будуть трагічними” – Дуда відреагував на слова Зеленського про зерновий конфлікт

Головна Сторінка » “Наслідки будуть трагічними” – Дуда відреагував на слова Зеленського про зерновий конфлікт

Якщо Україна та Польща “розійдуться”, наслідки можуть бути “трагічними”.

Варшава та Київ мають контролювати свої емоції, заявив президент Польщі Анджей Дуда, передає Super Express.

“Я намагаюся списати на емоції висловлювання президента Володимира Зеленського щодо зернового конфлікту між Україною та Польщею. Не забуваймо, що Зеленський перебуває під величезним тиском. Він відправляє людей на фронт, часто на смерть. Адже там щодня помирають люди”, сказав Дуда.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дуда вкотре висловився щодо заборони на ввезення українського зерна

Він зазначив, що найбільше від конфліктів між країнами виграє спільний ворог.

“Якщо Польща та Україна розійдуться, наслідки можуть бути трагічними. Пам’ятаймо, хто найбільше виграє від цього”, додав польський лідер, імовірно, маючи на увазі РФ.

15 вересня Словаччина, Польща та Угорщина в односторонньому порядку запровадили заборону на імпорт сільськогосподарських товарів з України.

Європейська комісія ухвалила не продовжувати рішення щодо заборони на ввезення товарів з України. Також зазначила, що Україна має вжити заходів, щоб запобігти будь-яким викривленням ринку у сусідніх державах-членах блоку.

Польща продовжить заборону на ввезення українського зерна, заявив минулого тижня польський прем’єр-міністр Матеуш Моравецький.

Президент України Володимир Зеленський під час промови на Генасамблеї ООН заявив, що йому “тривожно бачити, як дехто у Європі, деякі наші друзі у Європі, підривають солідарність політичним театром, роблячи із зерна трилер”. Додав, що такі допомагають “підготувати сцену для московського актора”.

Після цього в МЗС Польщі терміново викликали на килим посла України Василя Зварича. Йому висловили рішучий протест і заявили, що слова Зеленського є “неправильними по відношенню до Польщі та особливо неправомірними щодо країни, яка підтримує Україну з перших днів війни”.