Наслідки війни: як бойові дії вплинули на українські ґрунти

Головна Сторінка » Наслідки війни: як бойові дії вплинули на українські ґрунти

Міжнародна науково-дослідницька сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience оголосила перші результати перевірки стану ґрунтів у постраждалих від війни регіонах країни.

Зокрема, у 400 зразках ґрунту, що надали фермерські господарства, виявили надлишок нікелю на максимум 20% більше допустимої норми. Також на більшості перевірених полів зафіксовано збільшену кількість свинцю та миш’яку, але в межах гранично допустимих норм.

Ініціатива була започаткована компанією Corteva за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України. Спрямована на підтримку фермерів і дозволяє перевірити придатність полів, які зазнали впливу бомбових, ракетних або артилерійських вибухів, для подальшого ведення господарської діяльності.

До проєкту долучилися фермери з Чернігівської,Сумської, Харківської, Луганської, Донецької, Запорізької, Херсонської, Миколаївської областей. Ґрунт тестували в сертифікованій лабораторії Corteva в Гадеско, Італія.

Досліджували наявність потенційного забруднення важкими металами (миш’яком, залізом, свинцем, марганцем, ртуттю та нікелем) та вміст основних поживних елементів (азоту, фосфору, калію, магнію тощо). Для визначення стану полів також аналізували структуру ґрунту, вміст органічних речовин та інші агрохімічні показники.

Зокрема, надлишок нікелю в ґрунті може призвести до захворювання рослин, порушення їх метаболізму та зниження урожайності. Також накопичення нікелю в продукції робить її непридатною для харчових та кормових цілей. Фахівці рекомендують фермерам використовувати відомі та доступні методи покращення структури ґрунтів – глибоку оранку, вапнування, застосування органічних добрив тощо, а також наголошують на необхідності ретельно відслідковувати вміст нікелю у збіжжі, зібраному на полі.

“Згідно даних уряду, до 25% української землі зазнали впливу війни. Така загроза ґрунтам України може становити серйозні ризики для майбутнього сільського господарства в країні, а також для її внеску в забезпечення продовольчої безпеки в усьому світі.

Саме тому Corteva започаткувала таку ініціативу і допомагає фермерам”, говорить Сергій Резніченко, керівник з агрономії та розвитку технологій Corteva Agriscience в Україні.

Фермерські господарства самостійно відбирають зразки на своїх полях (10-50 з одного). За допомогою спеціального додатку Soil Test прив’язують кожен до географічних координат. Потім Corteva за власний рахунок відправляє зразки до лабораторії компанії в Італії.

За результатами перевірки, фермери отримують звіт з інформацією про склад ґрунтів, придатність для ведення сільського господарства та заходи, які можна провести для покращення їх стану.