Науковці назвали найоптимальніший вік, щоб кинути палити

Головна Сторінка » Науковці назвали найоптимальніший вік, щоб кинути палити

Науковці визначили вік, коли відмова від паління приносить максимальну користь організму. Якщо вчасно позбутися цієї звички, ризики розвитку серйозних захворювань суттєво знижуються, а тривалість життя може збільшитися на десятки років.

Розповімо, який вік вважається ідеальним для того, щоб назавжди сказати “ні” цигаркам.

Великомасштабне американське дослідження визначило найкращий вік, у якому слід кинути курити, щоб уникнути ризику смерті. Зробити це потрібно до 35 років.

Велике за кількістю учасників дослідження показало, що якщо курці відмовляються від своєї шкідливої ​​звички до 35 років, то протягом тривалого часу у них спостерігається такий самий рівень смертності, як і у тих, хто ніколи не курив.

У тих, хто кинув палити в пізнішому віці, хоч і відзначалися значні переваги, але рівень смертності був вищим, порівняно з тими, хто відмовився від шкідливої ​​звички до 35.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які бажання під Новий рік не варто загадувати людям 50+

Якщо люди кидали палити у віці від 35 до 44, то їхній рівень смертей був на 21% вищим, ніж у тих, хто ніколи не курив.

Хто відмовлявся від куріння віком від 45 до 54, показник смертності від усіх причин був на 47% вищим. Куріння однозначно збільшувало ризик смертності у чоловіків та жінок з різних расових та етнічних груп.

Це вже третє велике дослідження, яке показує, що 35 років – оптимальний вік для відмови від куріння, і особливо для тих, хто почав захоплюватися сигаретами у молодому віці. Але слід не забувати, що чим раніше курець покине, тим краще для його здоров’я.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вживання тютюну провокує серцево-судинні, хронічні захворювання легенів, понад 20 типів або підтипів раку.

Щорічно у світі від наслідків, пов’язаних зі вживанням тютюну, помирає понад 8 млн людей. Тютюн шкідливий і для пасивних курців – серед цієї категорії від його шкідливого впливу щорічно помирають 1,2 млн людей.

Більшості людей, які кидають курити, це не вдається з першої спроби. Це неприємно, але не страшно. Адже ви здобули новий досвід, можете його проаналізувати і зробити висновки.Головне – не здаватися і починати знову. Адже кожна наступна спроба може стати вдалою.