Науковці розкрили, як граматичні помилки впливають на самопочуття людини

Головна Сторінка » Науковці розкрили, як граматичні помилки впливають на самопочуття людини

Граматичні помилки впливають на фізіологічні реакції людини.

Такі висновки зробили професори Бірмінгемського університету. Дослідження провели фахівець з когнітивної лінгвістики та мовного пізнання Дагмар Дів’як і професор психології мови і вивчення мови Петар Мілін, пише Neurolinguistics.

“Порушення граматики в мовленні та на письмі можуть спричиняти фізичний стрес у людей. Цей висновок відкриває нову грань у розумінні взаємозв’язку між мовними навичками та фізіологічними реакціями”, – йдеться у дописі.

Науковці виявили безпосередній зв’язок між некоректною граматикою та фізіологічними показниками учасників дослідження, виміряними за допомогою варіабельності швидкості серцевого ритму (ВСР).

ВСР вимірює інтервали між послідовними серцевими ударами і зазвичай варіюється у розслаблених людей. Однак науковці виявили, що порушення граматики спричиняють статистично значуще зниження ВСР, що свідчить про стресовий стан у випробовуваних. При цьому рівень стресу корелював із кількістю граматичних помилок, які людина чула.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Створили безкоштовний тест на знання української мови: оцініть свій рівень за 60 хвилин

“Ми знаємо, як фізіологічні реакції пов’язані з іншими аспектами, такими як електроенцефалограма та візуалізація мозку. Знання про рідну мову часто неусвідомлені, і ми не повинні вчитися мови, як ми робимо з іноземними мовами. Проте, оцінка лінгвістичних навичок важлива для розуміння когнітивних функцій і здоров’я мозку. Це дослідження надає новий спосіб вивчення недоступних і неявних лінгвістичних здібностей, особливо у людей, які не можуть усно висловити свою думку, таких як діти або літні люди, – сказала професор Дів’як.

Автори впевнені, це дослідження дає змогу глибше зрозуміти, як наші фізіологічні реакції пов’язані з мовними навичками, і може бути важливим для діагностики та лікування різних когнітивних і мовних розладів.

За дев’ять місяців цього року на адресу уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня надійшло 3015 звернень громадян про порушення закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

Найбільшe повідомлень стосуються інтернет-представництв, обслуговування, реклами та вивісок. 842 звернення стосуються відсутності української версії сайтів інтернет-магазинів і веб-сайтів, через які обслуговують споживачів. 492 звернення – щодо порушень безпосередньо під час обслуговування.