Навколо Тайваню стрімко зросла військова активність Китаю

Головна Сторінка » Навколо Тайваню стрімко зросла військова активність Китаю

Тайвань 11 липня заявив про високу військову активність КНР навколо острова.

Міністерство оборони Тайваню виявило 66 бойових літаків і сім кораблів армії Китаю, які проводили патрулювання й маневрували навколо острова, повідомило відомство в соцмережі Х.

“Із них 56 літаків, серед яких новітні винищувачі J-16 і ядерний бомбардувальник H-6, перетнули серединну лінію Тайванської протоки, що вважається неофіційною межею між материком і островом, та з півночі і півдня увійшли в зону розпізнавання тайванської ППО”, – йдеться у дописі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не можна живити війну РФ без наслідків – Столтенберг застеріг Китай

Деякі літаки підлетіли на відстань близько 130 км до столиці Тайваню. Інші – небезпечно наблизились до південного краю острова на 60 км.

Підвищена військова активність Китаю навколо Тайваню пов’язана із навчаннями китайського авіаносця Shandong у західній частині Тихого океану, які розпочалися в середу. До участі в цих тренуваннях китайські військові традиційно залучають велику кількість бойової авіації та кораблів ВМС.

66 PLA aircraft and 7 PLAN vessels operating around Taiwan were detected up until 6 a.m. (UTC+8) today. 56 of the aircraft crossed the median line and entered Taiwan’s northern, southwestern and southeasten ADIZ. pic.twitter.com/UnNyjvbcDI

國防部 Ministry of National Defense, R.O.C. 🇹🇼 (@MoNDefense) July 11, 2024

У травні Китай, який вважає Тайвань своєю територією, провів військові навчання. У Пекіні заявили, що це “покарання” після інавгураційної промови Лая Чінте, яку Китай засудив як ще один поштовх до формальної незалежності острова. Пекін задіяв на навчаннях понад 60 літаків і майже три десятки кораблів.

Протягом останніх чотирьох років Китай проводить регулярні військові навчання і патрулювання навколо Тайваню.