Шахраї вдаються до схем “виграшу призів” і “соціальних виплат”.
Зловмисники телефонують чи надсилають SMS-повідомлення. Про це розповіла патрульна поліція Києва.
Надходить SMS-повідомлення або телефонують невідомі особи та повідомляють, що ви виграли “цінний приз”. А щоб його отримати, потрібно нібито сплатити податок у розмірі 1% від вартості виграшу.
Як вберегтися від такого виду шахрайства
Поліція радить:
згадайте, чи брали ви участь в акціях, чи конкурсах;
не перераховуйте кошти незнайомцям;
повідомте про подію за номером 102.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обирайте післяплату. Поради з купівлі товарів в Інтернеті
Ще одна схема шахраїв коли телефонують із “благодійного фонду”, обіцяють фінансову допомогу й просять назвати особисті дані.
“За цією схемою громадяни добровільно передають інформацію, що є достатнім для незаконного заволодіння грошовими коштами на їх банківському рахунку”, пише поліція.
Як вберегтися
Ніколи нікому не повідомляйте особисті дані, номер банківської картки, термін її дії, CVV2-код, а також паролі, що надходять у SMS-повідомленні.
Покладіть слухавку.
Зверніться до своїх родичів або представників влади й перевірте, чи дійсно ви можете отримати такі виплати.
Також повідомте про подію за номером 102.
“Шановні громадяни, будьте пильні та обережні. Якщо ви все ж опинились у подібній ситуації не зволікаючи, телефонуйте до поліції”, звертаються правоохоронці.
Шахраї для підміни номера телефону використовують спуфінг ідентифікатора абонента або телефонний спуфінг. У таких випадках телефонує шахрай, а на екрані смартфона відображається український номер банку.
Адреси справжнього і шахрайського сайтів можуть бути схожі, за винятком одного чи кількох символів. З початку року зросла кількість фішингових розсилань.