Фахівці відомого видання PC Gamer вивчили ринок сучасних процесорів і склали актуальний на початок 2024 року рейтинг найкращих СPU для збірки ігрового ПК.
Серед них є як бюджетні варіанти, так і самі топові. Як йдеться у дописі, зараз Intel лідирує в області більш доступних моделей завдяки вдалому 13-го покоління, тоді як AMD фактично окупувала сегмент дорогих чіпів, але при цьому представляючи також непогані варіанти для недорогого апгрейду ПК.
Найкращим процесором для більшості геймерів було названо Core-i5 13600К. Серед його плюсів – висока енергоефективність, продуктивність рівня Core-i9 12900К і можливість зібрати систему з використанням доступних материнських плат з чипсетами 600-ї серії.
У категорії бюджетних CPU найкращим є Core i5-13400F. Ця модель перевершує конкурентні AMD як в іграх, так і в багатопоточності, а також може похвалитися відмінною продуктивністю на одне ядро.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Модери переносять Fallout 2 на сучасну графіку: з’явився трейлер
Ультимативним рішенням для збірки ігрового ПК назвали Ryzen 7800X3D. Прямо зараз він забезпечує найвищу частоту кадрів в іграх серед всіх CPU, представлених на ринку.
Найкращим процесором для апгрейду існуючих систем назвали Ryzen 7 5800X3D. Ця модель подарує друге життя безлічі ПК, побудованих на базі популярної платформи AM4, яка більше не буде оновлюватися.
А звання найкращого APU дісталося недавно випущеному Ryzen 7 8700G. Він володіє найпродуктивнішою вбудованою графікою на ринку десктопних ПК, і чудово підійде для збірки бюджетних систем з прицілом на подальший апгрейд.
Чи варто залишати персональний комп’ютер увімкненим на ніч? У цій суперечці є дві сторони. За словами однієї, постійне вимкнення та включення вашого ПК зношує його компоненти. Інша сторона вважає, що постійно залишати компьютер увімкненим може призвести до його зносу.
При нормальній роботі системи охолодження сучасному ПК не страшний перегрів, а джерело безперебійного живлення захистить його від можливих стрибків напруги. Однак тримати ПК включеним весь час все ж таки не варто, але вже з зовсім інших причин, про які розповість Gazeta.ua.