Назвали професії, які зникнуть за 10 років

Головна Сторінка » Назвали професії, які зникнуть за 10 років

Технології розвиваються безпрецедентними темпами. Через це ринок праці зазнає значних змін.

Автоматизація, штучний інтелект і зміна споживчих уподобань роблять деякі роботи застарілими і створюють нові можливості. Ось десять професій, які, за прогнозами, зникнуть до 2030-х років, як і динозаври минулого, пише New Trader U.

Ці прогнози базуються на поточних тенденціях і очікуваному впливі технологічного прогресу, автоматизації та штучного інтелекту. Фактичний графік скорочення або зникнення цих робочих місць може відрізнятися залежно від темпів.

Ось 10 професій, які можуть зникнути з роками
Таксисти

Поява автомобілів з автопілотом має здійснити революцію в транспортній галузі, і водії таксі – одні з тих, хто, найімовірніше, постраждає. Компанії активно інвестують у технології, які потенційно можуть повністю замінити таксистів.

Касири

Системи самообслуговування та автоматизовані платіжні рішення стають дедалі поширенішими в роздрібних магазинах, поступово усуваючи необхідність у традиційній ролі касира. Ці технології забезпечують економію коштів для підприємств і підвищують зручність для покупців.

Турагенти

Поява платформ онлайн-бронювання і просунутих чат-ботів зробила роль турагентів не такою вже й важливою при плануванні відпустки. Тепер мандрівники можуть легко бронювати рейси, готелі та путівки без посередників. Зручність і доступність цих цифрових інструментів значно знизили залежність від традиційних туристичних агентів.

Операціоністи банків

Розвиток онлайн-банкінгу, мобільних застосунків і банкоматів значно скорочує потребу в банківських послугах, які надаються під час відвідування банку. Клієнти тепер можуть легко управляти своїми рахунками і здійснювати різні фінансові операції, не виходячи з дому.

У міру того як банки інвестуватимуть у цифрову інфраструктуру і просуватимуть онлайн- і мобільний банкінг, попит на послуги операціоністів знижуватиметься.

Фахівці з введення даних

Досягнення в галузі автоматизації та штучного інтелекту призвели до створення інструментів, здатних виконувати завдання з введення даних більш ефективно і точно, ніж це може зробити людина. Ці технології можуть обробляти величезні обсяги даних, усувати помилки і працювати цілодобово.

Працівники складів

На складах дедалі частіше використовують роботів із сучасними датчиками та штучним інтелектом для управління запасами, сортування товарів і складання замовлень. Використання роботів на складах підвищує ефективність, знижує ризик людських помилок і зводить до мінімуму необхідність у співробітниках. У міру розвитку робототехніки роль працівників складу, найімовірніше, зменшуватиметься.

Телемаркетологи

З появою автоматизованих систем обдзвону і ботів для обслуговування клієнтів, керованих штучним інтелектом, робота телемаркетологів застаріває. Технології можуть обробляти велику кількість дзвінків, надавати персоналізовані відповіді та працювати 24 години на добу 7 днів на тиждень.

У міру того як чат-боти зі штучним інтелектом дедалі краще розумітимуть і задовольнятимуть потреби клієнтів, необхідність у телемаркетологах значно знизиться.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Водії вантажівок і тракторів: в уряді сказали про перекваліфікацію жінок

Ресепшіоністи

Готелі та офіси дедалі частіше впроваджують автоматизовані системи реєстрації та рішення для обслуговування клієнтів на основі штучного інтелекту, скорочуючи потребу в співробітниках на ресепшені. У міру того, як ці технології ставатимуть дедалі досконалішими й ширше розповсюджуватимуться, роль адміністраторів, найімовірніше, зменшуватиметься.

Коректори

Інструменти на основі штучного інтелекту стають дедалі досконалішими у виявленні граматичних помилок, поліпшенні структури речень і підвищенні загальної якості тексту.

Оскільки компанії та приватні особи дедалі більше покладаються на ці автоматизовані рішення для поліпшення текстів, очікується, що потреба в коректорах знижуватиметься. Економія коштів і послідовність, яку забезпечують інструменти коректури на базі ШІ, роблять їх привабливою альтернативою ручній коректурі.

Майстри з ремонту годинників

Перехід людей на смарт-годинники і довговічні цифрові годинники в поєднанні зі зміною переваг споживачів знижує попит на традиційні послуги з ремонту годинників. Сучасні годинники відрізняються підвищеною міцністю і функціональністю, що знижує потребу в частому ремонті.

Крім того, широке поширення смарт-годинників змінило очікування споживачів, і багато хто з них у разі виникнення проблем віддає перевагу заміні, а не ремонту.

Середня заробітна плата в Україні збільшилася на 22,5% порівняно з минулим роком і становить 18 903 грн.

Національний банк України на 6 червня встановив курс долара на рівні 40,12 грн. Він подешевшав на 17 коп. Євро теж подешевшав на 17 коп.