fbpx

Назвали, що найбільше українці шукали у “Вікіпедії” в 2021 році

Головна Сторінка » Назвали, що найбільше українці шукали у “Вікіпедії” в 2021 році

У 2021 році українці найчастіше шукали у “Вікіпедії” статтю під назвою “Україна”. Вона вперше отримала понад 1 млн переглядів за рік.

Про це повідомила громадська організація “Вікімедіа”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вікіпедія оголосила переможців конкурсу фотографій з України

На другому місці, як і в 2020 році, сторінка про Тараса Шевченка з показником у 772 тис. відвідувань. Третє посів матеріал про Київ, який піднявся на сходинку з 2020 року.

“Цього року зріс інтерес до теми війни. До топу найпопулярніших повернулися статті про Збройні сили України та війну на сході України, а також вперше за багато років до рейтингу потрапила стаття про НАТО”, – кажуть в організації.

“Українців також стали більше цікавити кіно і серіали. Стаття “Список 250 найрейтинговіших фільмів IMDb” побила рекорд і опинилася на 13 місці. Завдяки серіалу “Величне століття” до топу ввійшла стаття про Роксолану, а завдяки “Короні” – про Єлизавету II”, – каже заступник голови правління “Вікімедіа” Микола Козленко.

До першої десятки увійшли також “Леся Українка” з 571 тис. переглядів і на четвертому місці, “Англійська мова” з 431,6 тис. на п’ятому, “Українська мова” з 385,8 тис. на шостому, “Іван Франко” з 372,6 тис. на сьомому, “Сполучені Штати Америки” з 364,2 тис. на восьмому, “Друга світова війна” з 364 тис. на дев’ятому та “Київська Русь” з 338,5 тис. на десятому.

“Вікіпедія” створила перший “Універсальний кодекс поведінки”, щоб боротися з неправдивою інформацією. Користувачам сайту, за правилами Кодексу, забороняють додавати до статей фейкову чи упереджену інформацію, а також переслідувати інших користувачів на платформі та поза нею.