Назвали випадки, коли через зліт МіГів не оголошуватимуть тривогу

Головна Сторінка » Назвали випадки, коли через зліт МіГів не оголошуватимуть тривогу

Повітряні сили не оголошуватимуть тривогу, якщо російський МіГ-31К не становитиме загрози. Але точно дізнатися про це не завжди можливо.

Є три основні аеродроми, з яких злітають МІГи: це “Саваслейка”, “Моздок” і “Ахтубінськ”, заявив речник командування Повітряних сил ЗСУ полковник Юрій Ігнат в ефірі телемарафону 4 грудня.

“Партнери країн НАТО намагаються якомога швидше й якомога повніше інформувати Київ про той чи інший проліт МіГ-31К. Плюс є наша розвідка. Але не завжди є інформація, з ракетою він летить чи без. Чи це просто переліт, чи це бойовий виліт, чи просто тренувальний політ. Якщо є точна інформація, що МіГ-31К не становить загрози – тоді, звичайно, не буде оголошуватись тривога”, – сказав він.

Повітряні сили про виліт МіГів інформують передовсім оперативного чергового ДСНС у Києві, який запускає систему оповіщення. Так буде і надалі, якщо буде інформація про загрозу від такого вильоту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ігнат назвав причину частих ворожих ударів по Хмельниччині

“Повітряні сили і надалі інформуватимуть про загрозу через МіГи і надавати цю інформацію оперативному черговому ДСНС в Києві, який, власне, і запускає систему оповіщення. Водночас керівництво держави доручило профільним міністерствам та відомствам розробити рішення щодо реагування на польоти МіГ-31К. Яким буде це рішення – не берусь казати. Ми ж і надалі будемо інформувати про загрозу”, – сказав речник Повітряних сил.

Президент Володимир Зеленський раніше доручив Кабміну, Міністерству оборони та Генштабу ЗСУ знайти рішення, щоб довготривалі тривоги через польоти російського МіГ-31К, який може переносити ракети “Кинджал”, не паралізували життєдіяльність українців.

У ніч проти 4 грудня противник атакував Україну 23-ма ударними БпЛА типу Shahed-136/131. Росіяни запустили дрони з мису Чауда в окупованому Криму, повідомили у понеділок в Повітряних силах. Також атакували керованою авіаційною ракетою з повітряного простору окупованої Херсонщини.