НБУ презентував нову пам’ятну монету “Захисниці”: фото

Головна Сторінка » НБУ презентував нову пам’ятну монету “Захисниці”: фото

З нагоди Дня захисників та захисниць України в Національному банку відбулася презентація нових пам’ятних монет “Захисниці”, що вшановують героїзм захисниць України та присвячені українським жінкам, які стали на захист Батьківщини.

Презентував нові монети голова Національного банку України Андрій Пишний разом із трьома захисницями України: ординатором відділення реанімації та інтенсивної терапії Головному військовому клінічному шпиталі Міністерства оборони України підполковником Аліною Слободянюк; ветеранкою російсько-української війни Євою Тур; військовослужбовицею Збройних Сил України та волонтеркою Лесею Литвиновою. Про це повідмила пресслужба НБУ.

Модератором заходу стала Ірина Солошенко, волонтерка приймального відділення Головного військового клінічного госпіталя.

Дизайн монети чітко демонструє трансформацію, яку пройшли українські жінки до та після початку війни.

“Жінка, мати, берегиня бере в руки зброю, аби захистити своє. Нехай ці монети також стануть певною художньою фіксацією того, що українські жінки особливі. Ваша сміливість додає впевненості у перемозі України”, – сказав Пишний.

Він додав, що у структурах Збройних Сил України наразі служить майже 45 тисяч жінок.

Дизайн пам’ятних монет “Захисниці” створила художниця Марина Куц.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Меч пронизує Росію: Буданов і Нацбанк презентували унікальну монету

На аверсі монет на дзеркальному тлі розміщено символічну композицію, що демонструє відважність та волелюбність, щирість, дбайливість українських жінок, втілених в образах матері та захисниці, які під час війни взяли на себе величезну відповідальність – бути на захисті Батьківщини та водночас залишатися дружиною, господинею і матір’ю.

На реверсі монет на дзеркальному тлі розміщено композицію, що символізує жіночність українок-захисниць: ліворуч – стилізовані хвилі жіночого волосся, заплетеного в косу; праворуч – абриси жіночої фігури в плахті (елемент оздоблення – тамподрук).

Пам’ятні монети “Захисниці” номіналом 10 гривень виготовлено зі срібла тиражем до 2 500 штук, номіналом 5 гривень – з нейзильберу тиражем до 50 000 штук (у сувенірній упаковці).

Придбати їх можна з 4 жовтня 2023 року в інтернет-магазині нумізматичної продукції Національного банку. Загалом через інтернет-магазин буде реалізовано 500 монет зі срібла та десять тисяч монет з нейзильберу, всі вони будуть доступні з першого дня продажу.

Національний банк України випустив нову пам’ятну монету “Український борщ” номіналом у 10 гривень.

Її ввели в обіг у п’ятницю, 29 вересня. Про це повідомляє пресслужба Нацбанку.

“Український борщ” – це срібна монета діаметром 38,6 мм. Її випустили тиражем в 2500 штук.