Гірчиця вважається чудовим сидератом, який покращує ґрунт. Вона збагачує його азотом, пригнічує ріст бур’янів і виводить дротянку, яка пошкоджує наскрізь коренеплоди. Зокрема, картоплю та моркву.
Однак після неї не рекомендується садити культури з родини хрестоцвітих, оскільки вони мають спільних шкідників і хвороби.
Що не можна садити після гірчиці
Йдеться саме про хрестоцвітні культури – капуста (білокачанну, цвітну, броколі, брюссельську), редис, редька, хрін, дайкон, турнепс.
Всі хрестоцвіті культури піддаються однаковим захворюванням, тому ті рослини, що були посаджені після гірчиці, можуть “успадкувати” її хвороби і шкідників – хрестоцвітих блішок, капустяної мухи. Як результат, на хороший урожай можна не розраховувати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Часник виросте великим і буде довго зберігатись: що посіяти поряд
Натомість після гірчиці добре ростимуть томати, перець, картопля, морква, цибуля та бобові.
Піщаний ґрунт може бути чудовим варіантом як для початківців, так і для досвідчених садівників. Цей тип ґрунту легкий і пухкий, що спричиняє його швидке дренування, тому овочам, які ростуть у маловодних умовах і мають глибокі стрижневі корені, подобається його текстура.
Піщаний ґрунт також має додаткову перевагу раннього вегетаційного періоду, що дає змогу отримати гарний врожай ще раніше.