fbpx

Не було місць: скандал через кисень у миколаївській лікарні отримав продовження

Головна Сторінка » Не було місць: скандал через кисень у миколаївській лікарні отримав продовження

У Миколаєві родичі пацієнтки з коронавірусом увірвалися до лікарні і самостійно “госпіталізували” туди хвору. Оскільки в попередній, Новобузькій лікарні, начебто не було кисню.

Гловний лікар Новобузької лікарні переконує кисню в них достатньо і ця пацієнтка була на апараті. Медики попередили рідних, що перевозити її небезпечно, але ті вночі самовільно забрали пацієнтку з районної лікарні. І зараз вона у важкому стані. Ситуацію роз’яснило керівництво КНП “Новобузької багатопрофільної лікарні” на сайті клініки.

“Пацієнтка – мешканка селища Казанка – поступила до терапевтичного відділення лікарні 3 листопада о 23.30 з ковідною двосторонньою пневмонією у вкрай важкому стані з сатурацією 35% і температурою 39 градусів. Жінку госпіталізували до терапевтичного відділення. Вона отримувала належне лікування, в тому числі кисень. Стан стабілізували (сатурація 88%, температура 37,5 градусів), хоча і залишався важким”, – розповів тимчасово виконуючий обов’язки директора медзакладу Володимир Лущенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Агресивний чоловік увірвався у лікарню і кидався на медиків

Лущенко розповів, що вранці особисто дві години розмовляв з дітьми хворої та розповів їм про її стан, прогноз лікування і транспортування. На їхнє прохання подзвонив в обласну інфекційну лікарню. Там у госпіталізації відмовили “через відсутність місць”.

Увечері, 4 листопада, діти хворої самовільно зайшли до клініки і забрали матір, і не звертали уваги на протести чергового медперсоналу.

“Заяви сина і дочки хворої про небажання лікування їх матері в нашій лікарні та відповідальність за неї поза нашим закладом отримані і вклеєні в історію хвороби”, – розповідає керівник лікарні.

На його думку, інцидент можна було попередити, якби вранці не було відмови в госпіталізації хворої до інфекційної лікарні.

5 листопада о 00:15 до обласної інфекційної лікарні Миколаєва увірвалася група людей. Вони зламали шлагбаум, вибивали двері до приймального покою. Із погрозами накинулися на персонал та вимагали дати кисень хворому, розповіла головна лікарка обласної інфекційної лікарні Миколаєва Світлана Федорова.

У “приватній “швидкій” без розпізнавальних знаків була вкрай важка хвора, в агональному стані, сатурація 35. І не було кисню, не було умов транспортування такої хворої. Як стало відомо, пацієнтка надійшла до Новобузької ЦРЛ 03.11.21 року, за повної відсутності кисню, персоналу, реанімації тощо. Її родичі не стали чекати, поки вона помре без допомоги, і почали діяти таким чином.