fbpx

“Не можу дивитись на ваші реверанси Росії – Данілов розкритикував бездіяльність МАГАТЕ

Головна Сторінка » “Не можу дивитись на ваші реверанси Росії – Данілов розкритикував бездіяльність МАГАТЕ

Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов розкритикував гендиректора МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі, який відмовився від ідеї створення демілітаризованої зони навколо Запорізької АЕС.

Данілов назвав Гроссі дивною людиною, адже терористи захопили ядерний об’єкт. При цьому Гроссі з усіма міжнародними інституціями, зокрема ООН, не знає, що з цим робити. Про це Данілов розповів 24 Каналу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МАГАТЕ заявило про загрозу відключення Запорізької АЕС

За його словами, ООН разом з МАГАТЕ в цьому питанні мали б грати ключову роль стосовно того, що жодний ядерний об’єкт не може бути захоплений терористами.

“Я вже не можу дивитись на ваші реверанси Росії. Не розумію, на що вони розраховують? Що ми погодимося віддати росіянам атомну станцію, щоб ми потім несли відповідальність за те, що вони там будуть вчиняти? Це повний абсурд”, наголосив секретар Радбезу.

Він наголосив, що окупанти вже поставили важку зброю в залах з реакторами. Данілов зауважив, що це українська територія і обладнання, українська АЕС.

За його словами, для того, що окупанти поважали такі міжнародні організації, як МАГАТЕ, потрібно зробити дві речі: бути сильними; діяти по тих законах, які у вас на сьогодні прописані.

“Але коли Росія ухвалює рішення не звертати увагу на жодні міжнародні закони та угоди, вважаючи, що у них є таке внутрішнє право, а весь світ спокійно спостерігає за всіма цими процесами. Якщо ви, шановні пані і панове будете мовчати, куди ж ми можемо з вами прийти?” запитує Олексій Данілов.

Міжнародне агентство з атомної енергії відмовилось від створення демілітаризованої зони навколо Запорізької АЕС. Переговори щодо цього тривали вісім місяців й не дали результату.

Наразі жодна міжнародна організація не може допомогти у деокупації Запорізької атомної електростанції.

Запорізька атомна електростанція контролюється російськими окупаційними військами з березня 2022 року. Станція найбільша за розмірами у Європі й третя у світі.

Generated by Feedzy