25 вересня за новим церковним календарем вшановують пам’ять святої Євфросинії Олександрійської. Раніше згадували її восьмого жовтня.
Преподобна Євфросинія народилася в V столітті в Олександрії, в багатій і знатній родині. Її батько, Пафнутій, був християнином. У 18 років дівчину вирішили видати заміж, але Єфросинія хотіла стати черницею. Вона таємно прийняла постриг і пішла з батьківського дому. Але побоялася, що її знайдуть у жіночому монастирі, тому назвалася Ізмарагдом і пішла в чоловічий. Там Єфросинія провела 38 років. Її батько дуже сумував за донькою, але знаходив розраду в бесідах з ченцем Ізмарагдом.
Перед смертю Єфросинія Олександрійська зізналася батькові, що вона насправді його дочка. Батько поховав її, роздав усе своє майно бідним, а сам теж прийняв чернечий постриг. Наступні 10 років, до самої смерті, він жив у келії Єфросинії.
Також 25 вересня за новим стилем відзначають також день пам’яті святого і чудотворця преподобного Сергія Радонезького.
Прикмети
ясний день – гарна погода встановиться надовго;
заморозки цього дня – наступного року буде гарний урожай жита;
перший сніг випав – до врожаю пшениці;
грім чути – до теплої осені, злива пішла – до затяжної зими.
Що сьогодні не можна робити
сваритися і ображатися;
нецензурно висловлюватися;
заздрити;
відмовляти в допомозі;
лінуватися і байдикувати – у справах почнуться проблеми;
їсти куряче м’ясо і яйця – преподобного Сергія вважають покровителем курей і домашньої птиці.
Також за прикметами не можна піднімати із землі знайдені речі – вони можуть принести біду.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День вчител
Що можна робити
У преподобної Євфросинії просять про зцілення хвороб, як фізичних, так і духовних, а також допомоги в ухваленні рішення.
Чудотворець Сергій Радонезький допомагає в навчанні, судових позовах, зціленні і також допомагає вирішувати складні життєві ситуації.
Цього дня потрібно солити капусту і готувати пиріжки з капустою. Добре зробити хоча б одну добру справу сьогодні, щоб привернути у своє життя благодать.
1 жовтня українці святкуватимуть Покрову Пресвятої Богородиці. Це нова дата свята після переходу на новий церковний календар. Раніше віряни вшановували це свято 14 жовтня.
Покрова також була знаною як період весіль. В народній свідомості існував зв’язок святого омофора Богородиці з покровом (тобто фатою), яким покривали голову нареченої.