Не починайте будь-які нові справи та не хваліться успіхами: заборони та прикмети дня

Головна Сторінка » Не починайте будь-які нові справи та не хваліться успіхами: заборони та прикмети дня

3 січня вшановують мученика Гордія і пророка Малахія.

Гордій Каппадокійський народився у християнській сім’ї. З дитинства він навчався різних наук. Коли подорослішав, то вирушив на військову службу. Там же вирішив будувати кар’єру, але коли почалися гоніння на християн, то залишив службу і вирішив присвятити життя служінню Господу.

Гордій вирушив у пустелю і довгий час провів там у молитвах. Коли повернувся на батьківщину, то став проповідувати християнство. У 320 році він відкрито виступив на захист своєї віри, і язичники заарештували Гордія. Чоловіка намагалися змусити зректися віри, але безуспішно, тому його стратили.

Святий пророк Малахія жив за чотири століття до Різдва Христового. Малахія належить до числа малих біблійних пророків і є одним з останніх старозавітних провісників. “Печатка пророків” – так називали його. Відомо, що він був дуже добрий і щирий, чим приводив у здивування інших. Саме за це його і назвали Малахією – тобто, “Ангел”, “Вісник”.

Прикмети

якщо в цей час лежить багато снігу – літо буде врожайним;

снігу мало і мороз – до посушливого і спекотного літа;

ворони сидять на верхівках дерев – до морозів, а на землі – до відлиги.

У народному календарі – свято Гордіїв день.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Церковний календар на січень: запам’ятайте нові дати релігійних свят

Що не можна робити

лаятися і лихословити;

відмовляти в допомозі;

рукодільничати;

займатися прибиранням, викидати сміття.

Цього дня не варто вкладати гроші і починати будь-які нові справи, а також хвалитися своїми успіхами й успіхами дітей – можна назавжди відвадити удачу.

Що можна робити

Гордій і Малахій допомагають людям, які страждають важкими хворобами, тому у святих просять захисту від недуг.

За повір’ями, цей час вважався небезпечним через розгул нечистої сили, тому день намагалися провести в домашньому колі. Також цього дня заведено ходити в лазню та за прикметами треба з’їсти хоча б ложку сиру, щоб увесь наступний рік був щасливим і безбідним.

За новим церковним календарем, який вступив у дію з 1 вересня, велике релігійне свято Водохреща українці будуть відзначати уже 6 січня. Раніше дата святкування припадала на 19 січня.

Це свято присвячене хрещенню Ісуса Христа в річці Йордан. За біблійною легендою, Спаситель прийняв хрещення від Івана Хрестителя.

На Йордана християни освячують воду, яка є головним символом свята. Віряни вважають, що в цей день свячена вода має цілющі властивості, нею можна вилікуватись від хвороб. Тому її зберігають увесь рік та вона не псується.