Не позичайте гроші та не сваріться з рідними: заборони дня

Головна Сторінка » Не позичайте гроші та не сваріться з рідними: заборони дня

3 квітня вшановують преподобного Микиту Сповідника та ікони Божої Матері “Нев’янучий Цвіт”.

Відомо, що святий Микита народився в Кесарії Вифінійській, тепер Туреччина, у благочестивій родині. Його мати померла на восьмий день після пологів, а його батько Філарет, прийняв монаший постриг. Тож дитина залишилася під опікою бабусі, що виховала його в християнському дусі. Із дитинства Микита прислуговував у церкві, а із благословення місцевого старця попрямував у Мидикійский монастир.

Через сім років доброчесного життя в монастирі, що славився строгим уставом, Микиту висвятили на пресвітера. З іменем цього проповідника пов’язаний складний період боротьби православних християн із єрессю іконоборства. 3 березня українці вшановують святого Микиту насамперед за стійкість духу і вміння вести свою паству до спасіння, а також за захист православ’я.

Ікони Божої Матері “Нев’янучий Цвіт”

Ікона Божої Матері “Нев’янучий Цвіт” – один із найшанованіших образів Пресвятої Богородиці. Вона була написана на Афоні, приблизно в XVI-XVII столітті. Відомо, що оригінал ікони знаходиться у північній Греції в монастирі Преображення, написаний на стіні. Перед образом Богородиці на іконі “Нев’янучий Цвіт” моляться насамперед за щасливе заміжжя, сімейне благополуччя, здоров`я дітей, щоб зберегти себе в чистоті і праведності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які свята у квітні: зберігайте календар державних та професійних

Що не можна робити

У цей день не можна працювати, натомість краще присвятити вільний час для молитви та спілкуванню з близькими.

Не варто сваритися із рідними та лихословити.

Ні в якому разі не варто залишати двері в будинку відчиненими.

Не можна давати гроші в борг.

Заборонено залишати немитий посуд на ніч.

Прикмети

почути грім – до тривалої поганої погоди;

дме південний вітер – до великого урожаю ярових;

дощить – до похмурої та пізньої весни.

Великдень об’єднує мільйони християн по всьому світу. Уперше за вісім років римо-католики й православні святкуватимуть Воскресіння Христове в один день – 20 квітня.

Останній раз ця подія відбулася 2017 року. Такі збіги є рідкісними через різні календарі, за якими ведуть підрахунок дати Пасхи в західній і східній традиціях.