fbpx

Не прагніть усім догоджати

Головна Сторінка » Не прагніть усім догоджати

 Те, що виходить з нашого тіла, ніколи не зашкодить. А от те, що лишається завдає великої шкоди. Якщо у вас є секрети поділіться ними, каже американська психотерапевтка 94-річна Едіт Ева Еґер.

На 28-му Форумі видавців презентувала свою книжку “Дар. 12 уроків, які врятують ваше життя”.

Українською переклала Христина Радченко для видавництва “Книголав”.

Едіт Ева Еґер народилася в єврейській родині в Угорщині. Під час Другої світової з батьками потрапила до нацистського концтабору “Аушвіц”. З рідні вижили лише вона з сестрою. Після звільнення емігрувала з чоловіком до США. У 50 років отримала ліцензію клінічного психолога.

 Я продовжила освіту в зрілому віці. В мене було відчуття провини через те, що вижила, розповідає. Коли отримала диплом з відзнакою, не пішла на вручення.

Раджу людям бути чесними із собою. Визнати, що ми всі можемо помилятися. Потрібно подумати що я залишаю позаду і що приходить на місце цього. Провести інвентаризацію себе й запитати за що я чіпляюся. І що готова відпустити. Вгамуйте емоції, не прагніть усім догоджати. Важливо розуміти всі ми унікальні. Ніколи себе не порівнюйте з іншими. Головне це не дозволяти подіям визначати тебе.

Я відмовляюся бути жертвою. Це не я, це те, що сталося зі мною. Пережила пекло. Та попри це, мені вдалося створити чудову співдружність дівчат-бранок. У найгірших обставинах часто в нас розкривається найкраще. Завжди потрібно пам’ятати про вибір. Що більше варіантів, то менше почуваєшся жертвою. В моєму словнику слів “не можу” немає. Те, у що ми віримо те ми і створюємо. Я кажу людям єдиний, хто у вас є на все життя, це ви. Тому любіть, дбайте про себе. І це не самолюбство, не нарцисизм. Важливо не те, що стається з нами, а як ми це сприймаємо. Пам’ятайте, страх не допоможе. Кажіть: це тимчасово, я це здолаю.