fbpx

Немає сенсу говорити про членство України у НАТО до перемоги – Столтенберг

Головна Сторінка » Немає сенсу говорити про членство України у НАТО до перемоги – Столтенберг

Немає сенсу обговорювати вступ України до НАТО до перемоги над Росією.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг сказав про це в інтерв’ю одному з колишніх очільників НАТО Андерсу Фог Расмуссену на саміті демократії у Копенгагені, передає The Guardian.

“Коли на саміті НАТО в липні зустрінуться союзники по НАТО, глави держав і урядів надішлють дуже чітке повідомлення про підтримку України, і це буде проявлятися різними способами. Коли справа доходить до членства, я очікую, що союзники по НАТО скажуть, що Україна стане членом Альянсу. Про це було сказано кілька разів”, сказав Столтенберг.

Україна має право обирати свій шлях, вказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вступ України до НАТО: Зеленський звернувся до країн Альянсу

“Не Москва вирішує, що може зробити Україна, а Україна. І саме союзники по НАТО вирішують питання про членство. І, звісно, двері НАТО залишаються відкритими”, додав генсек.

Столтенберг заявив, що спершу треба забезпечити перемогу України у війні проти Росії.

“Я також твердо вірю, що всі союзники скажуть, що, звичайно, найактуальнішим завданням зараз є забезпечення перемоги України. Те, що президент Путін не виграє цю війну. Тому що тільки якщо Україна переможе як суверенна незалежна держава в Європі, є сенс обговорювати, коли і як Україна може стати членом Альянсу”, сказав він.

Глава НАТО також очікує погодження багаторічної програми для України. У її рамках союзники працюватимуть над тим, як допомогти Україні перейти до повної сумісності з НАТО.

Серед 31 члена НАТО існує консенсус щодо того, що Альянс не надасть Україні офіційного запрошення до вступу на саміті у Вільнюсі влітку. Однак серед країн-членів існують розбіжності в поглядах щодо конкретних кроків інтеграції України в НАТО, пишуть західні ЗМІ.

Перспектива вступу України в НАТО пов’язана з рішенням у Бухаресті, сказав канцлер Німеччини Олаф Шольц. Він нагадав, що навесні 2008 року на саміті в Бухаресті НАТО пообіцяло, що Україна у майбутньому стане членом Альянсу.

Generated by Feedzy