Неприємні відчуття та незручність: покроковий план боротьби з лупою

Головна Сторінка » Неприємні відчуття та незручність: покроковий план боротьби з лупою

Лупа одна з найпоширеніших косметичних проблем, яка трапляється у 40-60% людей по всьому світі. Її спричиняє дріжджовий грибок роду Malassezia. Найчастіше лупа є проявом себорейного дерматиту, але є й інші причини патології. Як почуватися впевнено, позбавитися від тьмяності волосся, свербіння, білих цяток на одязі та насолоджуватися комфортом? Допоможе покроковий план боротьби з лупою, деталі якого у статті.

Крок №1: правильно визначити причину проблеми

Як йшлося вище, найчастіше лупа це симптом себорейного дерматиту. Це запальне захворювання шкіри голови, причини якого науковцям достеменно не відомі. Але патологія розвивається на тих частинах тіла, де чимало сальних залоз, зокрема, над бровами, вусами, бородою, у верхній частині грудей, на голові.

Лікарі припускають, що основна причина себорейного дерматиту підвищена чутливість імунної системи до грибків роду Malassezia. А поява надмірного лущення не що інше, як спроба організму позбавитися від патогенного фактору. Але спровокувати лупу можуть й інші причини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому деякі люди рано сивіють: вчені знайшли причину

Надмірно жирна шкіра голови. Це ідеальне середовище для розмноження грибків Malassezia. Коли їхня кількість різко зростає, організм починає реагувати та з’являється жирна лупа.

Надмірно суха шкіра голови. Може здатися дивним, але при нестачі вологи та ліпідів шкіра набагато активніше відлущується, що провокує появу сухої лупи.

Алергічна реакція на засіб, що потрапив на шкіру. Якщо несподівано з’явилася лупа, причина може полягати в алергії на новий шампунь, маску, бальзам чи фарбу для волосся. Але у такому випадку лупа не єдиний симптом: шкіра голови свербить чи поколює.

Зверніть увагу, що лупа супроводжує й інші захворювання, зокрема, атопічний дерматит чи псоріаз. Тому перед тим, як почати боротися з нею, треба точно визначити причину та за можливості відвідати дерматолога чи трихолога.

Крок №2: обрати правильні доглядові засоби

Є хороша новина: у більшості випадків позбавитися від проблеми можна в домашніх умовах. Для цього знадобляться, зокрема, шампуні проти лупи. Важливо, щоб у їхньому складі були компоненти, які регулюють роботу сальних залоз шкіри голови, справляють заспокійливий та загоювальний вплив. Розглянемо детальніше, про які з них йдеться:

піритіон цинку надає антибактеріальну та протигрибкову дію;

саліцилова кислота забезпечує легкий пілінг, нейтралізує лущення;

кетоконазол пригнічує активність грибкових мікроорганізмів;

кам’яновугільна смола зменшує швидкість відмирання та відлущування клітин шкіри.

Зверніть увагу, що з часом шампунь, який добре працював та справлявся з лупою може втратити ефективність. Це пов’язано з тим, що грибкові мікроорганізми стали резистентними до компонентів засобу. У таких випадках трихологи рекомендують чергувати шампуні проти лупи.

Крок №3: переглянути спосіб життя та бути готовим до змін

Як ви вже переконалися, лупа це не просто білі пластівці у волоссі та на одязі, які псують настрій та спричиняють дискомфорт. Проблема ширша, тож до її вирішення краще підходити комплексно. Окрім правильного догляду, який охоплює ретельне очищення, потрібно дещо переглянути спосіб життя. Перерахуємо поради, які мають допомогти.

На деякий час відмовтеся від засобів для стайлінгу. Пам’ятайте, що гелі, муси, лаки, віск для волосся сприяють підвищеній жирності та можуть подразнювати шкіру голови.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як доглядати за волоссям навесні: добірка б’юті-порад

Переконайтеся, що правильно харчуєтесь та отримуєте достатню кількість поживних мікроелементів. Зокрема, треба вживати продукти багаті на цинк, вітаміни групи B та поліненасичені жирні кислоти.

Пийте достатню кількість води. Зневоднення організму провокує лущення та сухість, що може відбитися й на стані шкіри голови.

Навчіться опановувати тривогу та стрес. Результати деяких наукових досліджень свідчать, що надмірні переживання послаблюють місцевий імунітет та погіршують стан волосся й шкіри голови.

І пам’ятайте, що у боротьбі з лупою вкрай небажано використовувати так звані бабусині методи, адже їхня ефективність та безпечність не доведені. А ополіскування волосся оцтом може бути взагалі небезпечним.

Важливо розуміти, що проблема з лупою інколи значно більша, ніж здається. Якщо вона не зникає протягом 4 тижнів, за умови, що ви використовуєте спеціальні засоби згідно з інструкцією, бажано звернутися до дерматолога. Також вас має насторожити, якщо шкіра голови виглядає запаленою, виникає відчуття сильного свербіння. У такому випадку може йтися про гостре або хронічне захворювання шкіри.

Сподіваємося, що покрокова інструкція була корисною та ви зможете позбутися лупи й відчуття дискомфорту завдяки нашим порадам. Бажаємо здоров’я та красивого волосся!

Існує думка, що в середньому волосся залишається чистим близько трьох днів. Проте насправді доглядати потрібно не за самим волоссям, а за шкірою голови.

Експерти радять мити голову частіше власникам рідкого волосся через велику кількість сальних залоз і швидке вироблення шкірного сала. Якщо у вас доволі густе, щільне або кучеряве волосся, щоденне миття шампунем може нашкодити, зробивши волосся сухим.