Німецька корпорація Knauf та її дочірня фірма WKB Systems GmbH допомагають росіянам будувати в окупованому Маріуполі.
Основним власником WKB Systems GmbH є російський олігарх Віктор Бударін. Компанія виготовляла на російському ринку газобетонні блоки. WKB Systems GmbH стала одним з основних підрядників у Маріуполі, пише Тagesschau.
Інформацію про це корпорація публікує відкрито. На важкій будівельній техніці та на вікнх можна знайти логотипи кількох німецьких виробників. На гіпсових та цементних пакетах є логотип Knauf.
Knauf у своїй загальній заяві пише, що засуджує російську агресію проти України та дотримується всіх санкцій ЄС проти РФ. Заявляють, що виробляють продукцію у Росії “виключно для місцевого ринку”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кадиров побував у Маріуполі, однак швидко евакуювався через дрон
“Те, що стосується заяв Knauf стосовно наявності дочірньої компанії, що працює в Росії лише на внутрішньому ринку і тому не порушує санкційних вимог ЄС, то таке трактування максимально далеке від реальності”, – зазначив експерт із санкційного права Віктор Вінклер.
Депутат Бундестагу від ХДС та голова комітету парламенту у закордонних справах Родеріх Кізеветтер наголосив, що німецькі компанії служать війні, яка порушує міжнародне право.
“Це дуже очевидно у випадку з Knauf, тому що вони фактично цементують російську владу на окупованих територіях, зокрема у Маріуполі”, ‒ наголосив він.
Бударін раніше не потрапив під санкції.
“Із юридичного погляду, є дуже вагома причина, щоб накласти санкції на цю людину, оскільки він робить дуже багато для зміцнення російської економіки. І Німеччина тут дуже сильно залучена”, – наголосив Вінклер.
Російські війська навесні 2022 року після місяців запеклих боїв захопили Маріуполь та район. Після цього окупанти зробили зі зруйнованого міста свою військову базу.
Згідно з опублікованими у мережі супутниковими знімками, російські окупанти хочуть з’єднати Маріуполь з російськими Ростовом, Таганрогом та іншими великими містами на Донбасі. Вони вже почали будувати дорогу.
Це дозволить загарбникам у майбутньому не використовувати Кримський міст, а переправляти засоби та сили на фронт морем та залізницею.