Німецький стиліст вже рік допомагає Україні і виставляє тематичні ліфтолуки

Головна Сторінка » Німецький стиліст вже рік допомагає Україні і виставляє тематичні ліфтолуки

Вже майже рік триває російське повномасштабне вторгнення в Україну. Стільки ж часу німецький стиліст, дизайнер і квір-активіст Френк Пітер Уайлд методично підтримує Україну. Його найпопулярніший засіб селфі в ліфті в тематичних образах. Про те, як саме він вже багато місяців допомагає українцям, він розповів у бліц-інтерв’ю “Телеграфу”.

Прийоми з “ліфтолуком” відомий стиліст використовував вже давно. Безліч епатажних фотографій можна біло побачити до 22 лютого 2022 року. Однак у той день у нього з’явилася фотографія, де він постав в образі Володимира Путіна з маскою з його обличчям, у шкіряному плащі та ножем. У день вторгнення РФ він опублікував фото в синьому костюмі та з букетом жовтих квітів. З того моменту і до сих пір саме синій та жовтий кольори переважають у стрічці Френка, іноді він використовує традиційний український одяг, сучасні речі та аксесуари. Також часто в кадрі з’являються книжки, картинки, іграшки, плакати, які були створені в Україні.

У бліц-інтерв’ю Френк розповів, що був в Україні лише один раз в житті. При чому це було близько 12 років тому. Він зазначив, що ідея робити такі фото не стала для нього раптовою.

“Для мене було і залишається цілком природним те, що я вболіваю за Україну. За цим не було жодного плану, клянуся. Просто коли почалося це повномасштабне вторгнення, я сказав собі, що буду на боці України до тих пір, поки це триватиме”, підкреслив стиліст.

Він також розповів, що створювати такі образи не завжди легко. Він постійно читає новини про Україну та має багато друзів з України, які повідомляють йому, що відбувається. Часто він робить фотографії заздалегідь, але в останню мить перед публікацією змінює світлину, адже читає щось, через що не може опублікувати щасливий кадр.

“Зазвичай я готуюсь і більш-менш точно знаю, як я хочу, щоб виглядав кінцевий варіант. Звісно, я роблю кілька кадрів, завантажую їх і вибираю той, який, на мою думку, найкраще представляє те, що я хочу сказати цим зображенням. Та мій час у ліфті дуже обмежений, оскільки він не мій приватний, ним користуються і інші люди”, сказав Френк.

Крім того, активіст може придбати для фотографій певний одяг та аксесуари українських брендів. Іноді він отримає від них подарунки. Він вважає важливим прославляти українську культуру та моду і нагадувати світу, що війна досі триває.

Ексклюзивні речі можуть надсилати українці із сильно постраждалих чи окупованих міст. Анонімна дівчина із Мелітополя подарувала Френку пару футболок із зображенням свого рідного міста. Вона хотіла нагадати про Мелітополь світу.

Між іншим, активіст виступає на проукраїнських демонстраціях, ділиться петиціями і підтримує благодійні пожертви. Він співпрацює з проєктом United24 та офіційно оголошений у його рамках “другом України”. Він з ними також створив різдвяну точку для збору пожертвувань на придбання генераторів для українських лікарень. Він зазначив, що є багато речей, які вражають його в українцях.

“Перш за все оптимізм і надія, які зберігають українці. І це любов і терпимість до кожного, які я відчуваю, зустрічаючи їх. І солідарність всередині української громади, яка мене справді вражає. І здатність створювати чудові речі під час війни і ніколи не здаватися”, додав берлінський дизайнер.