Нове укриття, подарунки та старт у професійне майбутнє: початок навчального року у громадах, якими опікується Ferrexpo

Головна Сторінка » Нове укриття, подарунки та старт у професійне майбутнє: початок навчального року у громадах, якими опікується Ferrexpo

Скасування урочистих лінійок з нагоди Дня знань у загальноосвітніх навчальних закладах Полтавщини не затьмарило задоволення школярів і вчителів багатьох шкіл від можливості розпочати новий навчальний рік очно у кожному закладі на свій лад привітали, подякували захисникам, завдяки хоробрості яких діти мали змогу сісти за парти, й провели уроки патріотичного виховання.

Для громад Нової Галещини, Пришиба та Горішніх Плавнів особливі подарунки підготували підприємства Ferrexpo (Полтавський ГЗК, Єристівський ГЗК та Біланівський ГЗК). За доброю традицією першокласники всіх загальноосвітніх закладів Горішніх Плавнів, а також Пришибської та Новогалещинської громад отримали подарунки від Ferrexpo. Це набори канцелярського приладдя, необхідного для навчання. Які ще подарунки отримали учні та учениці цих громад?

Нова Галещина: старт навчального року з укриттям

Чудовим подарунком для Новогалещинського ліцею стало облаштування укриття на цокольному поверсі будівлі. Усі роботи профінансувала компанія Ferrexpo. Облаштування укриття дозволило запровадити в навчальному закладі змішаний формат навчання учні півтора року не мали змоги переступити поріг ліцею через повномасштабне вторгнення.

В укритті, на облаштування якого уже спрямували понад 1,5 млн грн, подбали про заміну систем освітлення й вентиляції, підлогове покриття. За допомогою модульних ширм поділили приміщення на функціональні зони, зокрема тут облаштовано й зону надання невідкладної допомоги. Встановили біотуалети й рукомийники. Укриття розраховане на одночасне перебування 200 осіб.

“Таке укриття дасть змогу повноцінно організувати навчальний процес у закладі”, упевнений генеральний директор ТОВ “Біланівський ГЗК” Юрій Химич.

“Висловлюю щиру вдячність команді Біланівського ГЗК за допомогу із обладнанням укриття у школі”, сказала Світлана Самсонова, пані голова Новогалещинської громади.

Пришиб: продовження співпраці із ліцеєм “Лідер”

Єристівський ГЗК компанії Ferrexpo напередодні навчального року надав допомогу першокласникам і дітям з інвалідністю, які навчаються у ліцеї “Лідер” села Пришиб. Зокрема, канцелярськими наборами із необхідним приладдям для використання під час освітнього процесу.

“Ferrexpo щороку надає допомогу нашому ліцею, вони завжди допомагають нам”, зазначила директорка Пришибського ліцею Настасія Кобеляцька.

Директорка підкреслила, що у подальшому цьому ліцею коштом комбінату будуть передані меблі для облаштування класу безпеки. Щороку Ferrexpo приділяє увагу покращенню матеріально-технічної бази ліцею, який є опорним закладом освіти. Завдяки надійному укриттю ця школа цьогоріч здійснюватиме очну форму навчання. Директорка підкреслила, що діти будуть забезпечені харчуванням та групами продовженого дня, а також будуть забезпечені підвозками з 11 найближчих сіл.

Горішні Плавні: підтримка закладів освіти продовжується

Восьмий рік поспіль триває проєкт співпраці регіонального рівня між Ferrexpo та спеціалізованою школою № 5 міста Горішні Плавні, який передбачає навчання за поглибленою програмою вивчення дисциплін природничо-математичного циклу у профільних 10 й 11 класах.

Окрім цього, учасникам і учасницям проєкту пропонують ознайомчі екскурсії до підприємств компанії, виконання досліджень та спілкування із представниками різних професій і топменеджменту. Дані заходи допомагають зрозуміти, які саме обов’язки виконують на своїх робочих місцях як робітники, так і інженерно-технічні працівники, що своєю чергою сприяє свідомому визначенню майбутньої професії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ferrexpo продовжує впровадження ініціатив із власного “Банку ідей”

За сім років реалізації проєкту до навчання у класах Ferrexpo за конкурсом долучилися 187 учнів. Цьогоріч посвята в учні профільного 10-го класу відбулася для 29 дітей, яким традиційно вручили подарунки від Ferrexpo. Привітати їх завітав голова правління Полтавського ГЗК Віктор Лотоус. Він наголосив, що Ferrexpo має на меті продовжувати дбати про освітні заклади громад, на території яких функціонують підприємства компанії.

Випускники класу Ferrexpo, які вступають до закладів вищої освіти за спеціальностями гірничо-металургійного спрямування, затребуваними на підприємствах компанії, можуть розраховувати на подальшу підтримку компанії. Йдеться про стипендіальну програму Ferrexpo, у якій беруть участь ті, хто демонструє високі результати в навчанні. Програма передбачає виплату додаткової стипендії, надання матеріалів, необхідних для підготовки курсових та дипломних робіт, можливість проходження виробничої практики, стажування й зрештою гарантованого працевлаштування на одному з підприємств компанії.

Наразі у стипендіальній програмі взяли участь п’ятеро студентів Національного технічного університету “Дніпровська політехніка”. Двоє з них уже успішно працюють на Єристівському ГЗК.

“Ferrexpo допомогла мені втілити одну з моїх дитячих мрій гідно заробляти й водночас отримувати задоволення від своєї роботи. Працюю в компанії перший місяць, але вже розумію, що це справді моє”, розповідає випускник класу Ferrexpo, який був прийнятий комбінат інженером з короткострокового планування.

Завдяки постійній фінансовій підтримці навчальні заклади, зокрема Горішніх Плавнів, можуть похвалитися сучасними навчальними аудиторіями та обладнанням, необхідним для якісного здобуття освіти. Таким чином Ferrexpo дбає про те, щоб підростаюче покоління мало змогу здобути якісні знання для реалізації в дорослому житті.

“Підтримка молоді довготривала стратегія Ferrexpo, це інвестиції в українське майбутнє, у наше майбутнє. Діти вірять в Перемогу України, впевнені у прекрасному майбутньому української держави і наша задача підтримати їхню впевненість, дати школярам і молоді можливість здобути якісну освіту, яка допоможе не лише відбудувати Україну, а і перетворити її у країну-лідера Європи та світу”, підсумував Віктор Лотоус у коментарі журналістам.

У першому півріччі 2023 року капітальні інвестиції компанії Ferrexpo, яка володіє Полтавським ГЗК, Єристівським ГЗК та Біланівським ГЗК на Полтавщині, становили $58 млн, що відповідає другому півріччю 2022 року ($59 млн). Про це йдеться у звіті компанії на Лондонській фондовій біржі.

Згідно з проміжними фінансовими підсумками, за шість місяців 2023 року на підтримання та модернізацію було спрямовано $27 млн $31 млн було витрачено на проєкти розширення, оскільки компанія Ferrexpo продовжувала інвестувати в майбутнє зростання.