В Україні з 1 грудня змінять підходи до бронювання працівників від мобілізації.
Нововведення, зокрема, стосуватимуться визначення статусу “критичного” підприємства. А також урахування рівня зарплат, регіональних та галузевих критеріїв. Про це пише Forbes Ukraine.
За словами заступника міністра економіки Віталія Кіндратіва, зміни вносяться до постанови №76. Підпишуть її найближчим часом.
Згідно з новими вимогами, щоб отримати статус “критичного”, підприємство має відповідати двом обовʼязковим критеріям, а один може обрати на вибір.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд оновлює критерії бронювання від мобілізації
Перший критерій – не повинно бути жодних заборгованостей по сплаті податків. Другий – середня зарплата має становити не менше 2,5 мінімальних, або 20 тис. грн. При цьому зарплата кожного військовозобов’язаного працівника, якого бронює підприємство також не повинна бути меншою 20 тис. грн.
“Це дозволить зменшити ризик зловживань, коли компанії працевлаштовують людину заради “тіньової” домовленості про бронювання і платять лише той мінімум, який вимагається”, – сказав Кіндратів.
Третій критерій керівник підприємства обирає самостійно з перерахованих у постанові №76 регіональних або галузевих критеріїв.
Свої критерії обласні військові адміністрації мають погоджувати з Мінекономіки та Міноборони.
З 1 грудня 2024 року подати заявку на бронювання працівників можна буде виключно в електронному форматі через портал “Дія”. Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
За його словами, скористатися послугою зможуть лише ті компанії, які підтвердять свою критичність за новими правилами після публікації відповідної постанови.