Новий фронт підтримки: Зеленський у Давосі наголосив на критичній потребі інвестицій в Україну

Home Популярне Новий фронт підтримки: Зеленський у Давосі наголосив на критичній потребі інвестицій в Україну

На Всесвітньому економічному форумі в Давосі 22 січня Президент України Володимир Зеленський зробив рішучий акцент на важливості не лише військової, а й економічної підтримки. Глава держави підкреслив, що інвестиції та створення робочих місць є ключовим сигналом віри у майбутній мир в Україні.

Президент Зеленський наголосив, що оборона країни – надзвичайно дорога справа. Він закликав світові компанії відкривати офіси та бізнеси в Україні, розглядаючи це як прямий доказ довіри та віри у перемогу та незалежне майбутнє після війни. Український лідер чесно визнав існуючі ризики, проте підкреслив, що саме зараз потрібна рішучість і підтримка міжнародного бізнесу.

Найважливішим кроком міжнародної спільноти, на думку Президента, є негайні інвестиції та створення нових робочих місць для українців. Він назвав це найреальнішою формою підтримки, що включає гроші та інвестиції. Глава держави також заохочував частіше відвідувати Україну, щоб особисто переконатися в потенціалі та стійкості країни.

Цей заклик пролунав на тлі значного скорочення зовнішньої допомоги Україні. За даними аналітиків, у 2023 році країна отримала найменший обсяг іноземної підтримки з початку повномасштабного вторгнення. Європейські країни не змогли повністю компенсувати скорочення допомоги, що надходила від Сполучених Штатів.

Зокрема, Європа виділила лише близько 4,2 мільярда євро додаткової військової допомоги, що є недостатнім для покриття дефіциту. Експерти також відзначають поглиблення диспропорцій усередині самого Євросоюзу минулого року. Хоча Франція, Німеччина та Велика Британія збільшили свої асигнування, їхня відносна частка була нижчою, ніж у країн Північної Європи, а Італія та Іспанія зробили вкрай малий внесок.