Новий очільник “Київміськбуду” пов’язаний з людиною з орбіти Офісу президента

Головна Сторінка » Новий очільник “Київміськбуду” пов’язаний з людиною з орбіти Офісу президента

Нове керівництво компанії “Київміськбуд” пов’язане з людиною з орбіти голови Офісу президента Андрія Єрмака. Про це йдеться в розслідуванні Bihus.Info.

За даними розслідування, контроль за компанією “Київміськбуд” перейшов до забудовниці Влади Молчанової.

За даними розслідувачів, зміна Ігоря Кушніра на Василя Олійника у керівництві “Київміськбуду” може бути формальністю: в останні роки Олійник як генпідрядник працював на об’єктах компанії Stolitsa Group з орбіти відомої київської забудовниці Владислави Молчанової. Молчанова є бізнес-партнеркою родини Кушніра: вона та донька Кушніра Дар’я є серед кінцевих бенефіціарів британської девелоперської компанії Alliance 1903 LTD.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що сталося з працівниками СБУ, які стежили за редакцією Bihus.Info

“Оточення Молчанової напередодні дуже вигідної для неї зміни керівництва в “Київміськбуді” не лише зберегло теплі відносини з родиною колишнього очільника компанії, але й зуміло увійти у партнерство з близькими до Офісу президента людьми”, – зазначають журналісти.

За даними журналістського розслідування, однією з точок, де регулярно перетиналися інтереси Кушніра та Вадима Столара, були об’єкти будівельної компанії ENSO.

“З 2019-2020 до Столара і Кушніра в ENSO приєдналися структури, пов’язані з Віктором Медведчуком, а ще – кінопродюсер і колишній бізнес-партнер очільника Офісу президента Артем Колюбаєв”, – йдеться в розслідуванні.

Ці підозри посилилися, коли протягом всього 2023 року кінопродюсер продовжував обростати частками у дуже непрофільних для себе, але дуже “жирних” бізнесах. Восени 23-го він навіть став співвласником великого виробника безпілотників, який напередодні отримав фінансування з президентського спецфонду.

Станом на листопад 2023 року, Колюбаєв став співвласником ТОВ “Фінансова компанія “Гарант Капітал” з часткою 22,64%. Його партнерами у цьому бізнесі є представники будівельних компаній ENSO та Stolitsa. “Гарант Капітал” має добудувати об’єкти банку “Аркада”.

“До осені 2023 року “Гарант Капітал” контролювався менеджерами з орбіти Кушніра і Столара, а за лічені тижні до зміни керівництва “Київміськбуду” туди також заходять і людина Молчанової, і удачливий партнер очільника Офісу президента”, – йдеться в розслідуванні.

У липні торік президента Київміськбуду Ігоря Кушніра, який під час війни покинув Україну за довідкою про інвалідність, а потім піднявся на Еверест, відсторонили від виконання обов’язків.

Відбулося спільне засідання Наглядової ради та правління компанії, повідомив 6 липня мер Києва Віталій Кличко.

Також журналісти повідомили, що дружина Кушніра придбала у Франції віллу за 20 млн.