1 січня українці відзначають Обрізання Господнє. Раніше його вшановували 14 січня.
У цю дату згадують, як Діва Марія та Йосип Обручник принесли до храму маленького сина. Там вони назвали його Ісусом, як вказав ангел, а потім здійснили обряд обрізання.
Згідно зі старозавітним законом цей обряд мали обов’язково проходити хлопчики на восьмий день життя, сама ж традиція символізувала зв’язок дитини з Богом і очищення від первородного гріха. Пізніше, за часів Нового Завіту, обряд обрізання замінили хрещенням.
Що не можна робити, а що варто
лаятися, сваритися, лихословити;
вінчатися, веселитися;
відмовляти в допомозі;
полювати і різати худобу;
зловживати алкоголем і переїдати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які бажання під Новий рік не варто загадувати людям 50+
У свято Обрізання Господнього не можна прибирати, прати, в’язати та виносити сміття з дому, оскільки разом з непотребом можна також винести і щастя.
Не варто цього дня брати і давати щось у борг, бо весь рік проведете у злиднях.
Не слід говорити і думати про погане.
День найкраще провести в колі рідних. У свято добре просити вибачення і прощати.
Також вважається, що потрібно допомогти нужденним – вірять, що так можна стати ближче до Господа й очиститися від гріхів.
1 січня за новим церковним календарем віряни відзначають Обрізання Господнє. Також на цей день випадає вшанування пам’яті святого Василя.
Варто знати молитву на свято Обрізання Господнє. “Ісусова молитва” вважається улюбленою серед православних ченців. У монастирях її називають також найсильнішою і часто порівнюють з молитвою “Отче Наш”. Звучить дуже просто: “Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй нас. Амінь”.