Обрізання квітів: яких помилок не варто допускати

Головна Сторінка » Обрізання квітів: яких помилок не варто допускати

Інколи навіть досвідчені садівники, доглядаючи за квітами, роблять фатальні для рослин помилки.

Щоб квіти дарували вам насолоду впродовж усього сезону, варто знати, чого у жодному разі не слід робити. Кілька порад зібрала Gazeta.ua.

Наприклад, не варто відрізати суцвіття відразу після того, як квіти відцвіли. Часто садівники вважають, що, обрізаючи квіти, вони дають можливість рослині спрямовувати свої сили та енергію на появу нових бутонів. Але варто пам’ятати, що не всі квіти цього потребують.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Колір гортензій можна змінювати: що для цього потрібно

Так, багато разів за сезон можуть цвісти ромашки, ехінацея та троянди. Зрізання бутонів на них призведе до появи нових. Але є багато рослин, які мають тільки одне стебло і можуть цвісти лише раз. Тому, якщо ви зріжете таку квітку, то фактично вб’єте її. Це насамперед тюльпани, нарциси, лілії, гладіолуси, півонії, маки та соняшники.

До того ж, деякі з них, наприклад, соняшник, є однорічними. Лілії та тюльпани багаторічні, але вони можуть загинути через висихання.

Стебла таких квітів забезпечують їх необхідними поживними речовинами для наступного року. А їх зрізання призведе того, що рослина не зможе самостійно поглинати поживні мікроелементи.

Якщо обрізаєте квіти, то не варто залишати порожні стебла. Краще одразу зрізати все стебло до кореня. Це змусить рослину створити більш здорові гілочки.

Петунії ‒ доволі популярні квіти. Багатьом вони подобаються своєю невибагливістю.

До того ж, можна не витрачати гроші на насіння петуній, адже воно досить легко збирається. Втім, потрібно знати деякі правила.