fbpx

Односторонній крок: Україна повернула Росії всіх важкопоранених та хворих полонених

Головна Сторінка » Односторонній крок: Україна повернула Росії всіх важкопоранених та хворих полонених

Україна в односторонньому порядку передала державі-агресорці Росії усіх важкопоранених полонених окупантів, стан яких дозволяв транспортування.

Йдеться про загарбників, захоплених у полон з початку повномасштабного російського вторгнення. Про це повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

Таким чином Україна продемонструвала, що дотримується міжнародних зобов’язань та виконує Женевські конвенції. Передача полонених відбулась за участі Міжнародного комітету Червоного Хреста.

“У цьому випадку йдеться не про обмін військовополоненими, а саме про репатріацію: повернення важкопоранених полонених без жодних умов, як це передбачає міжнародне гуманітарне право”, йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суд звільнив російького льотчика, який бомбардував Харків

Водночас у Координаційному штабі наголосили, що РФ систематично нехтує міжнародними нормами, досі утримує в заручниках тисячі українських громадян, зокрема важкохворих і поранених, цивільних, дітей та жінок, літніх людей, а також тих, які потрапили в російський полон ще до початку широкомасштабного вторгнення.

“Усі ці категорії громадян згідно з міжнародним гуманітарним правом мали би бути повернуті Україні шляхом репатріації без жодних умов. Попри це росія не лише продовжує утримувати в заручниках цивільних та некомбатантів, але й відмовляється допускати до місць їхнього утримання представників Міжнародного комітету Червоного Хреста. А також не забезпечує їх зв’язком з рідними, належним харчуванням, медичною допомогою, навмисно створюючи нелюдські умови перебування в неволі”, йдеться у повідомленні.

Україна закликала світову спільноту посилювати тиск на державу-агресорку, аби змусити Росію дотримуватися міжнародного гуманітарного права та звільнити з полону всіх незаконно утримуваних громадян України.

У п’ятницю, 24 березня, відбулася чергова операція з передачі тіл загиблих військових. Україна повернула ще 83 полеглих захисників.

Росія затягує процес розгляду пропозицій по обміну цивільних полонених і намагається незаконно засудити деяких з них. Багато з тих, кого Україна трактує як цивільних, Росія вважає комбатантами, що ускладнює процес їхнього обміну. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

Generated by Feedzy