Офіцери з кіберзахисту можуть з’явитися у кожному відомстві

Головна Сторінка » Офіцери з кіберзахисту можуть з’явитися у кожному відомстві

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації пропонує створити посаду офіцера з кіберзахисту в усіх органах держвлади та на усіх об’єктах критичної інфраструктури.

Це пов’язано з нещодавньою кібератакою на державні сайти, повідомив голова Держспецзв’язку Юрій Щиголь на брифінгу після засідання РНБО 24 січня, передає Gazeta.ua.

“З метою покращення системи кібербезпеки у державі прийнято рішення щодо введення в органах державної влади та на об’єктах критичної інфраструктури посад офіцерів з кіберзахисту з підпорядкуванням їм служби захисту інформації та нормативного закріплення заробітної плати не нижче ринкової”, – сказав Щиголь.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В останній місяць 2021-го Україною пронеслася хвиля кібератак на органи держвлади

Також варто створити інструменти фінансованого стимулювання співробітників державних органів, що виконують завдання з адміністрування ІТ-систем.

І при цьому посилити відповідальність посадовців за невиконання вимог кіберзахисту.

Разом з цим необхідно впровадити вимоги з кібербезпеки до підрядних організацій, які працюють з органами державної влади та на об’єктах критичної інфраструктури.

Вночі 14 січня хакери зламали кілька урядових сайтів, зокрема Міністерства освіти, Міністерства закордонних справ, порталу “Дія” тощо, та оприлюднили своє повідомлення трьома мовами українською, російською та польською. У тексті погрожують, що українцям варто боятися та чекати на помсту за “Волинь, Полісся, УПА та історичні території”. Крім того, у повідомленні зазначили, що хакери вкрали особисті дані українських громадян.

У Службі безпеки та Міністерстві цифрової трансформації відразу сказали, що витоку даних не відбулося.

Українські кіберфахівці наразі досліджують технічну сторону кібератаки та відновлюють стан сайті.

Урядові експерти доводять, що хакерська атака на українські урядові сайти вночі 14 січня здійснювалась з Росії. Вони пояснили, що використання чутливих тем з історії польсько-українських стосунків повинно було замаскувати слід російських хакерів.

Польські журналісти також зауважили на стилістичні неточності та дивний вибір лексем у польському тексті, оприлюдненому хакерами.

У СБУ заявили, що “є окремі ознаки причетності до інциденту хакерських груп, пов’язаних зі спецслужбами РФ”.