Окупанти наступають на п’яти напрямках – Ганна Маляр оцінила ситуацію на фронті

Головна Сторінка » Окупанти наступають на п’яти напрямках – Ганна Маляр оцінила ситуацію на фронті

Колишня заступниця міністра оборони Ганна Маляр назвала тенденції розвитку подій на фронті.

Росіяни на Сході продовжують наступальні дії на п’яти напрямках – Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Мар’їнському та Авдіївському, пише вона у Telegram.

Окупанти хочуть взяти під контроль Авдіївку до Нового року. Але це вже не перша їхня дата.

Наступають там саме у такій комбінації по цих напрямках ще з початку 2023.

“Інтенсивність завжди різна. Бо наші потужно їх знищують і ворогу постійно доводиться робити паузи і відновлюватись. Станом на зараз скрізь ідуть бої, але росіяни просунутись не можуть. Ціна? Бо нещодавно іноземна преса намагалась визначити ціну – ніби ми витратили на деяких східних напрямках більше, ніж отримали. Ми зупиняємо ворога. І нищимо його. Ворог сильний. Зупинити меншими силами не вийде. Бо в нас менше зброї і менше людей, ніж у росіян”, – вказала Маляр.

Наголосила, що зупинення ворога – це врятовані цивільні люди та наші міста і села.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ЗСУ сказали про тактику росіян на Бахмутському напрямку

“Є такі рубежі як Бахмут. Якби там не зупинили, то далі ворогу було б значно легше просунутись вглиб. Бо є специфіка ландшафту”, – додала вона.

Окупанти активно обстрілюють наші населені пункти артилерією скрізь де дозволяє відстань. Станом на сьогодні під обстрілами близько 100 населених пунктів на Півночі, Сході та Півдні.

“Росіяни таким чином виконують декілька задач. Залякують цивільне населення та відволікають наші військові спроможності, щоб ми не могли їх використовувати на інших напрямках”, – пояснила Маляр.

На Півдні важке протистояння, як і на Сході. Ворог має перевагу в озброєнні і кількості людей.

“Наші ризикнули і в таких умовах змогли літом просуватись. Зараз ворог намагається повернути втрачене, але не може. Звісно, тривають бої”, – додала вона.

На лівому березі українські війська вибили ворога з деяких позицій.

Бойові дії на Бахмутському напрямку активізувалися, росіяни посилили атаки, повідомляв раніше командувач Сухопутних військ Олександр Сирський.

Сили оборони України ведуть наступальну операцію на Мелітопольському напрямку і відбили атаки росіян на шести напрямках.