Оленівка: журналісти встановили імена садистів, які катували українських воїнів

Головна Сторінка » Оленівка: журналісти встановили імена садистів, які катували українських воїнів

Над українськими військовополоненими у в’язниці в Оленівці знущалися росіяни та колаборанти.

Імена кількох садистів, що працювали у цій катівні вдалося встановити. Про це повідомили журналісти видання Kyiv Independent, які провели розслідування.

Зокрема серед ідентифікованих – колаборант Кирило Шакуров. Цей мешканець Горлівки до російської окупації працював в українській пенітенціарній системі.

За фотографіями із соцмереж колишні бранці впізнали й деяких інших катів начальника в’язниці Сергія Євсюкова (теж колись працював у правоохоронних органах України), його помічника Артема Потапчука, першого заступника начальника в’язниці Дмитра Неєлова, начальника опервідділу в’язниці В’ячеслава Якурнова, наглядачів Василя Бакалинського (теж громадянин України) та Юрія Дмитренка з Горлівки (напарник Шакурова).

На думку авторів розслідування, московським куратором оленівської катівні, ймовірно, є полковник Кирило Попов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Погрожували зґвалтуванням, били вдень і вночі бійчиня “Азову” про допити в Оленівці

Автори розслідування займалися ідентифікацією садистів протягом пів року. За цей час вдалося дізнатися чимало важливих фактів, у чому значною мірою допомогли розповіді колишніх полонених.

Наразі відомо, що територію місцевої в’язниці вже давно використовували бойовики із терористичного угруповання “ДНР”. Але через кілька місяців після початку повномасштабної війни місцевих “працівників” колонії замінили майже повністю на громадян Росії.

В’язницю в Оленівці окупанти використовували для утримання близько тисячі військовополонених та цивільних заручників. Зокрема тут утримували частину полонених бійців “Азова”, які захищали Маріуполь.

Колишні бранці розповіли журналістам, що умови утримання були жахливими: сирі переповнені камери, де їх змушували знаходитись в напівголодному стані, пити змушували технічну воду. Поранені та травмовані не отримували медичної допомоги.

Страждань полоненим додавали постійні тортури. Росіяни обмотували бранців скотчем і били, вимагаючи надати брехливі свідчення проти українського військового командування. Загалом тортур зазнали до 90% бранців.

У ніч на 29 липня 2022 року російські терористи підірвали один із бараків виправної колонії в окупованому росіянами селищі Оленівка на Донеччині. Загинули щонайменше 50 українських військовополонених. За попередніми висновками міжнародних експертів, українських полонених вбили термобаричною зброєю.